احتمال ایجاد رونق در سال جاری ضعیف است

 

پایگاه خبری قطعه سازان

اخبار متالوژی به نقل از ایران متالوژی:

معاون وزیر صنعت در حالی پیش بینی رونق ساخت و ساز را در نیمه دوم سال جاری اعلام کرده که به اعتقاد یک عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد امسال هم تغییری در تولید فولاد ایجاد نشده و اگر دولت کمک نکند، اوضاع تغییری نخواهد کرد.

 

رضا شهرستانی با اشاره به اینکه در سال گذشته میزان تولید فولاد ۱۸ میلیون تن بوده است، اظهار داشت: البته ظرفیت تولید فولاد کشور بیش از ۳۰ میلیون تن است اما کمبود آهن اسفنجی و موارد دیگر باعث شده تا از تمام ظرفیت‌ها استفاده نشود.

 

وی با بیان اینکه امسال برنامه تولید ۲۰ میلیون تن فولاد هدفگذاری شده است، افزود: علاوه بر کمبود آهن اسفنجی که تعاملاتی برای رفع آن انجام شده، کمبود گندله هم مشکلاتی را برای تولیدکنندگان فولاد به وجود آورده است.


بیشتر بدانید: ساختار بدنه خودرو


 

این عضو تولیدکنندگان انجمن فولاد اضافه کرد: سال گذشته از ۱۸ میلیون تن فولاد تولید شده حدود ۶ میلیون تن صادر شد که امسال هم هدفگذاری صادرات ۸ میلیون تنی تعیین شده است.

 

شهرستانی با اشاره به اینکه این آمار نشان می دهد حجم تولیدفولاد امسال هم ۱۲ میلیون تن بوده و تغییری با سال گذشته نخواهد داشت، گفت: اگر دولت اقدامات لازم را در آزادسازی نرخ دلار، کاهش نرخ سود بانکی و جذب سرمایه گذاری خارجی انجام دهد شاید رونق به تولید آنهم حوزه فولاد برگردد در غیر این صورت تغییری در اوضاع ایجاد نخواهد شد.

 

به گزارش تسنیم، سرقینی معاون وزیر صنعت روز گذشته در نشستی خبری با بیان اینکه سهم ما از بازارهای جهانی صادرات یک میلیون تن فولاد بود، گفته بود: سال گذشته ۵ میلیون تن صادر کرده‌ایم که این میزان صادرات در سال جاری به ٨ میلیون تن می رسد.با این شرایط پیش بینی می‌کنم رونق ساخت و ساز در نیمه دوم سال رخ دهد و بازار آهن آلات از رکود خارج می شود.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/05/15475.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/05/15475-150x150.jpgنویسندهمتالورژیاخبار,اخبار صنعت خودرو,خبرگزاری صنایع متالورژی,صنایع فولاد,صنعت فولاد کشوراحتمال ایجاد رونق در سال جاری ضعیف است   اخبار متالوژی به نقل از ایران متالوژی: معاون وزیر صنعت در حالی پیش بینی رونق ساخت و ساز را در نیمه دوم سال جاری اعلام کرده که به اعتقاد یک عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد امسال هم تغییری در تولید فولاد ایجاد نشده و...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی