استان مرکزی رتبه چهارم توسعه‌یافتگی صنعتی در کشور را داراست

استان مرکزی رتبه چهارم توسعه‌یافتگی صنعتی در کشور را داراست

اخبار صنعت و معدن به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت:

براساس آخرین ارزیابی های صورت گرفته در سطح کشور، استان مرکزی با داشتن سهم ۶٫۲ درصدی سرمایه گذاری کل کشور، رتبه چهارم توسعه یافتگی را کسب کرده است.

محمدرضا حاجی پور ضمن اعلام این خبر گفت:

استان مرکزی با دارا بودن ۳۰۰۰ واحد صنعتی یکی از استان های پیشرو در بحث توسعه یافتگی و سرمایه گذاری در کشور بوده که با سرمایه گذاری  ۱۶ هزار میلیارد تومان زمینه اشتغال  ۱۰۶ هزار نفر را به صورت مستقیم  فراهم ساخته است.

وی همچنین در خصوص وضع موجود پروانه های بهره برداری و طرح های در دست اجرا در استان گفت:

در حال حاضر ۲۲۵ طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و پیش بینی سرمایه گذاری ۱۸۴۷۳ میلیارد ریال و اشتغال زایی ۷۸۰۰ نفر در استا ن وجود دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی همچنین در خصوص مزیت های صنعتی و تولیدی استان مرکزی گفت:

استان مرکزی رتبه اول کشور در تنوع تولیدات را داشته و براساس آخرین ارزیابی های صورت گرفته رتبه چهارم توسعه یافتگی صنعتی و ششم اشتغال در بخش صنعت را از آن خود کرده و با برخورداری از ۷۸ شرکت دانش بنیان، رتبه پنجم کشور را در این بخش داراست.

وی با اشاره به آمار صدور پروانه های بهره برداری در ۸ ماهه سالجاری و مقایسه آن با همین بازه زمانی در سال گذشته افزود:

۲۱۱ پروانه بهره برداری در هشت ماهه سال جاری صادر شده که با رشد ۳۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو بوده است و در همین مدت با سرمایه گذاری ۱۲ میلیارد تومانی نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل ۵۷ درصد رشد داشته که این امر موجب رشد ۷ درصدی اشتغال در استان شده است.

حاجی پور گفت:

با توجه به سیاست های دولت مبنی بر محرومیت زدایی و رشد توسعه یافتگی همگون و توازن صنعتی در سراسر استان مرکزی طرح های ذکر شده در همه نقاط استان در حال احداث و بهره برداری بوده و بزودی شاهد رونق اقتصادی در سراسر استان خواهیم بود.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/12/1436166292298_105002-th3.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/12/1436166292298_105002-th3-150x150.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت,صنعت و معدناستان مرکزی رتبه چهارم توسعه‌یافتگی صنعتی در کشور را داراست اخبار صنعت و معدن به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: براساس آخرین ارزیابی های صورت گرفته در سطح کشور، استان مرکزی با داشتن سهم ۶٫۲ درصدی سرمایه گذاری کل کشور، رتبه چهارم...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star