رشد ۷۶٫۶ درصدی اشتغال در قالب پروانه بهره برداری معدن ثبت شد

 

رشد 76.6 درصدی اشتغال در قالب پروانه بهره برداری معدن ثبت شد

اخبار صنعت و معدن به نقل از “ایران اکونومیست” ، برپایه جداول آماری این وزارتخانه نشان می دهد که در ۹ ماه ۹۵ ( منتهی به آذر) برای ۲ هزار و ۴۳۵ نفر فرصت اشتغال فراهم شد.
همچنین ماههای آبان و آذر ۹۶ در مجموع برابر پروانه های بهره برداری معدن برای ۹۵۷ نفر فرصت اشتغال فراهم آمد.
پیش از این شمار معادن کشور حدود ۱۰ هزار معدن اعلام شده که از این رقم حدود ۶ هزار معدن فعال و بقیه در دست تجهیز و یا راکد است.
میزان ذخیره معدنی کشور حدود ۶۰ میلیارد تن اعلام شده که از این رقم نزدیک به ۴۰ میلیارد تن ذخیره قطعی و بقیه احتمالی است.

** پروانه های اکتشاف و بهره برداری
براساس جداول آماری وزارتخانه مزبور، ۹ ماه امسال ( منتهی به آذر ) میزان پروانه اکتشاف صادر شده نسبت به دوره مشابه پارسال رشد ۲۷٫۸ درصدی را نشان می هد.
مجموع دوره این گزارش تعداد ۷۰۲ فقره پروانه اکتشاف معدن صادر شد، درحالی که طی مدت ۹ ماه ۹۵ صدور تعداد ۵۴۹ فقره پروانه اکتشاف انجام گرفت .
ماههای آبان و آذر امسال شمار پروانه های اکتشاف به رقم ۱۴۲ فقره رسید که سهم آذر ۴۹ فقره و بقیه مربوط به آبان است .
همچنین در ۹ ماه دوره این گزارش ۳۷۲ فقره گواهی کشف معدن صادر شد، سهم ماه های آبان و آذر از این رقم ۷۴ فقره بود که تعداد ۳۳ فقره مربوط به آذر بود .
برابر آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در مدت ۹ ماه امسال ۵۳۳ فقره پرواه جدید بهره برداری از معدن صادر شد و سهم ماههای آبان و آذر از این رقم ۱۲۲ فقره بود.
تعداد پروانه های جدید بهره برداری از معدن در آذر ماه امسال تعداد ۴۹ فقره اعلام شد.

** نرخ رشد بخش معدن
آمار وزارت صنعت در زمینه نرخ رشد اقتصادی بخش معدن، براساس سال پایه ۱۳۹۰ برابر با ۱۰۰ نشان می دهد که در فصل سوم ۹۵ ( پاییز ) رشد اقتصادی ۴۰٫۵ درصد بود، فصل چهارم پارسال ( زمستان) به ۲۷٫۱ درصد رسید.
برپایه این جدول فصل نخست ۹۶ ( بهار ) رشد اقتصادی بخش معدن ۴٫۶ درصد ثبت شد و در فصل دوم امسال ( تابستان ) به ۳٫۸ درصد رسید.
علاوه براین در ۶ ماه ۹۶ نرخ رشد اقتصادی معدن برابر با ۴٫۲ درصد گزارش شد.

جمهوری اسلامی از نظر میزان ذخیره اکتشافی معدن رتبه چهاردهم را در دنیا دارد و از نظر تنوع ذخایر جایگاه دهم جهانی را به خود اختصاص داده است.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/02/593177_323.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/02/593177_323-150x150.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت و معدن,معدنرشد ۷۶٫۶ درصدی اشتغال در قالب پروانه بهره برداری معدن ثبت شد   اخبار صنعت و معدن به نقل از 'ایران اکونومیست' ، برپایه جداول آماری این وزارتخانه نشان می دهد که در ۹ ماه ۹۵ ( منتهی به آذر) برای ۲ هزار و ۴۳۵ نفر فرصت اشتغال فراهم شد. همچنین ماههای...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star