اعلام آمادگی قطعه سازان کشور برای مشارکت در قراردادهای بین المللی ایران خودرو

 

پایگاه خبری قطعه سازان

اخبار قطعه سازان خودرو به نقل انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو  :

رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با ابراز خرسندی از امضای قرارداد کنسرسیوم ده جانبه در مدت کوتاهی که وعده آن داده شده بود،‌ از اعلام آمادگی قطعه سازان کشور برای حضور متعهدانه در این پروژه خبر داد.

 

رضا رضایی که به عنوان نماینده قطعه سازان کشور و یکی از طرفین تفاهم نامه طراحی خودرو سخن می گفت، اظهار داشت: صنعت قطعه سازی در این سال های سخت توانستند داخلی سازی خودروها را پیش ببرند و ایران خودرو توانست سال گذشته بیش از ۶۰۰ هزار خودرو تولید کند.

 


بیشتر بدانید: برترین تولید کنندگان قطعات جانبی موتور در ایران


 

وی با اشاره به رتبه سوم صنعت خودرو در شاخص GDP کشور اظهار کرد:‌ هوشمندی مدیران خودروسازی و حمایت وزیر صنعت موجب شد تا تعداد تولید خودرو از کم تر از یک میلیون به یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه افزایش یابد. وی تنها راه حضور گسترده در بازار منطقه را طراحی پلتفرم و تنوع محصولات دانست.

 

وی گردش مالی خودروسازی را ۸۰میلیارد تومان دانست و اظهار کرد: از این میزان ۶۶ میلیارد تومان گردش مالی اختصاص به قطعه سازان دارد.

وی اظهار امیدواری کرد: با امضای این قرارداد و مشارکت قطعه سازان به هدف ۴۰ درصدی ساخت داخل که قرار بود در جوینت ونچرها اتفاق بیفتد دست پیدا کنیم.

رضایی در پایان با ابراز خوشحالی از حضور دانشگاه های تراز اول کشور در این تفاهم نامه آن را کاری ارزشمند خواند و رابطه گسترده تر صنعت و دانشگاه را در آینده نزدیک خواستار شد.

 

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/05/ghete-4_53-1.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/05/ghete-4_53-1-150x150.jpgنویسندهقطعه سازان خودروايران خودرو,صنعت خودرو سازی,قطعه سازان خودرواعلام آمادگی قطعه سازان کشور برای مشارکت در قراردادهای بین المللی ایران خودرو   اخبار قطعه سازان خودرو به نقل انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو  : رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با ابراز خرسندی از امضای قرارداد کنسرسیوم ده جانبه در مدت کوتاهی که وعده آن داده...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی