افزایش بیش از ۹ درصدی نرخ لاستیک و روغن موتور گران فروشی است

افزایش بیش از 9 درصدی نرخ لاستیک و روغن موتور گران فروشی است

اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از “ایران اکونومیست” ، به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سیدمحمد حسین مولاخواه» افزود:

قیمت لاستیک از چهار سال پیش تاکنون افزایش نیافته بود اما با توجه به رشد بهای تمام شده، این موضوع در کارگروه تنظیم بازار مطرح و افزایش ۹ درصدی قیمت این اقلام مصوب شد.
وی با تاکید بر درج قیمت مصوب روی این اقلام گفت:

تایرهای وارداتی سبک و سنگین باید در شبکه تعریف شده توزیع شوند؛ این اقلام فارغ از اینکه واردکنندگان از ارز رسمی یا بازارثانویه برای واردات استفاده کرده باشند، مشمول ضوابط قیمت گذاری کالاهای عمومی وارداتی خواهند بود.
این مقام مسوول هرگونه افزایش قیمت علاوه بر ۹ درصد مصوب را رد کرد و گفت:

اگر افزایش قیمت غیرمعمول در لایه های خرده فروشی و عمده فروشی رخ دهد، تخلف و گران فروشی محسوب و با آن برخورد می شود.
وی یادآور شد:

عوامل اجرایی سازمان حمایت، بازرسان اتاق اصناف و سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانی بر انجام درست قیمت گذاری نظارت می کنند.
آمارهای منتشر شده نشان می دهد، سالیانه ۳۵۰ هزار تن تایر در کشور مصرف می شود که ۲۵۰ هزار تن آن تولید داخل است؛ عمده واردات تایر از چین، هند، اندونزی و کره جنوبی صورت می گیرد.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/09/763703_705.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/09/763703_705-150x150.jpgنویسندهقطعه سازان خودرواخبار,اخبار خودرو,اخبار قطعه سازان,روغن موتور,لاستیک خودروافزایش بیش از ۹ درصدی نرخ لاستیک و روغن موتور گران فروشی است اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از 'ایران اکونومیست' ، به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سیدمحمد حسین مولاخواه» افزود: قیمت لاستیک از چهار سال پیش تاکنون افزایش نیافته بود اما با توجه به رشد بهای...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star