افزایش کف قیمت کنسانتره مس برای سه‌ماهه سوم ۲۰۱۷

افزایش کف قیمت کنسانتره مس برای سه‌ماهه سوم 2017
اخبار صنعت و معدن به نقل از معدن نیوز:
به گزارش معدن نیوز قیمت‌های جدید یک افزایش ۵/ ۷ درصدی را نسبت به سه‌ماهه دوم سال که ۸۰ دلار بر تن کنسانتره و ۸ سنت بر پوند مس بود، نشان می‌دهد. طی اجماع تیم خرید واحدهای ذوب چینی (CSPT) در روز پنج‌شنبه ۲۹ جون در شاندونگ، قیمت کف برای خرید نقدی کنسانتره مس تنظیم شد و این قیمت به‌طور گسترده‌ای مطابق با انتظارات بازار بود – اهالی بازار پیش‌بینی کرده بودند که قیمت‌های کف در سه‌ماهه سوم سال ۸۵ دلار بر تن کنسانتره و ۵/ ۸ سنت بر پوند مس خواهد بود.
————————————————————————————————
بیشتر بدانید : فولاد چیست؟
————————————————————————————————
همراه با مرتفع شدن برخی مشکلات در چندین معدن بزرگ مس که به وقفه‌های تولیدی منجر شده بود، تعرفه‌های ذوب و پالایش نقدی از اواسط ماه می تاکنون تثبیت شده‌اند. شاخص کنسانتره مس متال‌بولتن از پانزدهم می تا پانزدهم جون در بازه ۵/ ۸۰ دلار بر تن و ۰۵/ ۸ سنت بر پوند تا ۲/ ۸۳ دلار بر تن کنسانتره و ۳۲/ ۸ سنت بر پوند مس قرار گرفت.
«با توجه به عدم اطمینان در مورد عرضه مس در نیمه دوم سال جاری، در حال حاضر برخی از واحدهای ذوب محموله‌های موردنیاز خود را برای سه‌ماهه سوم و چهارم تأمین کرده‌اند که این بدان معنی است که تقاضا در بازار نقدی کاهش خواهد یافت.»
اخیراً، فدراسیون ملی صنایع معدنی پرو، اتحادیه کارگری متالورژی و فولاد (FNTMMS)، در اعتراض به قوانینی که برای کارگران زیان‌آور هستند، از ۱۹ ژوئن اعتصاب عمومی را راه‌اندازی کرده‌اند. به گفته تحلیل‌گر موسسه INTL FCStone، ادوارد میر، چندین معدن بزرگ وجود دارند که قراردادهای کاری خود را در اواخر سال جاری تمدید خواهند کرد و درصورتی‌که اعتصابات در تمام عملیات‌ها پیش برود، احتمالاً ۱/۱ میلیون تن تولید مس در معرض خطر قرار می‌گیرد.
درواقع، هیچ اطمینانی وجود ندارد که اعتصابات رخ خواهد داد یا خیر، اما در این بازاری که با کسری همراه است، مقدار تولیدی که در معرض خطر قرار دارد قابل‌توجه است. واردات کنسانتره مس در چین در ماه می کاهش ۳/ ۱۹ درصدی را نسبت به دوره مشابه سال گذشته و افت ۹/ ۱۴ درصدی را در مقایسه با ماه پیش از آن تجربه کرد و به ۱۵/ ۱ میلیون تن رسید.
Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/07/20170715105744961.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/07/20170715105744961-150x150.jpgpartsadminصنعت و معدناخبار صنعت و معدن,اخبار معدن,خبرگزاری صنایع,صنایع مس,صنعت و معدن,معدن,معدن مسافزایش کف قیمت کنسانتره مس برای سه‌ماهه سوم ۲۰۱۷ اخبار صنعت و معدن به نقل از معدن نیوز: به گزارش معدن نیوز قیمت‌های جدید یک افزایش ۵/ ۷ درصدی را نسبت به سه‌ماهه دوم سال که ۸۰ دلار بر تن کنسانتره و ۸ سنت بر پوند مس بود، نشان می‌دهد. طی...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی