افزایش ۱۰ درصدی صادرات قطعات و لوازم یدکی خودرو در سال جاری

افزایش 10 درصدی صادرات قطعات و لوازم یدکی خودرو در سال جاری

اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از “ایران اکونومیست” ، به نقل از سازمان توسعه تجارت؛ مسعود کمالی اردکانی مدیر کل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت گفت:

در ۹ ماه امسال (منتهی به آذر) رشد بازار آذربایجان چشمگیر بوده است به طوری که یک هزار و ۶۰۰ دلار از این محصولات به آذربایجان صادر شده که بیانگر رشد ۱۴۰۰ درصدی است.
وی اظهار داشت:

در ۹ ماه امسال ۵۵ میلیون دلار قطعات و لوازم یدکی صادر شده است و عراق با سهم بیش از ۶۰ درصد اصلی ترین بازار صادراتی ایران در این بخش است.
اردکانی ادامه داد:

فرانسه و روسیه پس از عراق با حدود ۲٫۵ میلیون دلار صادرات از جمله دیگر بازارهای مهم ایران در این بخش هستند.
مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی در ادامه به رشد صادرات سایر محصولات نیرو محرکه اشاره کرد و گفت: امارات و عراق بیشترین واردات از ایران را در این بخش داشته اند و رشد صادرات ایران به عراق در بخش سایر محصولات نیرو محرکه بالغ بر ۶۰ درصد بوده است.
بنا به این گزارش، بر پایه آخرین آمار ارایه شده گمرک جمهوری اسلامی ایران، طی هشت ماه امسال‌ بهبود عملکرد صادرات غیر نفتی در آبان ماه آشکار شد.
مجموع صادرات غیرنفتی ایران در مدت این گزارش به ۲۸ میلیارد و ۴۸۸ میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال به میزان ۱٫۲۱ درصد کاهش یافت و این رقم در ماه گذشته ۲٫۱۷ درصد بود.
ارزش صادرات غیرنفتی ایران در آبان ماه امسال نسبت به مهرماه یک درصد رشد یافت و همچنین متوسط قیمت هر تن کالای صادراتی نیز در مدت یادشده به ۳۶۳ دلار رسید که ۸٫۰۴ درصد افزایش داشت.
براین اساس طی هشت ماه امسال ( منتهی به آبان ) به میزان ۳۲ میلیارد و ۴۱۹ میلیون دلار انواع کالا وارد کشور شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۷٫۵۲ درصد افزایش داشت.
ساماندهی واردات و صادرات از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/01/572671_749.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/01/572671_749-150x150.jpgنویسندهقطعه سازان خودرواخبار,اخبار قطعه سازان,قطعه سازان,قطعه سازان خودروافزایش ۱۰ درصدی صادرات قطعات و لوازم یدکی خودرو در سال جاری اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از 'ایران اکونومیست' ، به نقل از سازمان توسعه تجارت؛ مسعود کمالی اردکانی مدیر کل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت گفت: در ۹ ماه امسال (منتهی به آذر)...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی