امضای قرارداد کارخانه ذوب و طرح‌های توسعه معدن مس سونگون ورزقان با چینی‌ها

امضای قرارداد کارخانه ذوب و طرح‌های توسعه معدن مس سونگون ورزقان با چینی‌ها

اخبار صنعت و معدن به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، مدیر مجتمع مس آذربایجان، گفت:

طی هفته آینده قرارداد طرح‌های توسعه معدن مس سونگون ورزقان با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی از کشور چین امضا و عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

«رضا شریفی» گفت:

پس از مدت‌ها پیگیری و مذاکره، سرانجام پروژه‌های توسعه مس سونگون ورزقان شامل احداث و تجهیز کارخانه ذوب، پالایش و اسید سولفوریک، و کارخانجات جنبی با سرمایه‌گذاری، سرمایه گذاران خارجی امضاء و عملیاتی می‌شود.

وی با بیان این‌که این طرح با مشارکت سرمایه‌گذاران چینی انجام می‌شود، اظهارکرد:

بیش از ۵۰ درصد مس دنیا در چین تولید می‌شود به همین جهت چینی‌ها در این صنعت صاحب تکنولوژی بوده و پیشرفت چشمگیری داشته‌اند و بر همین اساس در اجرای طرح‌های توسعه مس ورزقان از بروزترین تکنولوژی موجود که کمترین آلودگی زیست محیطی و بیشترین بهره‌وری را نیز دارد استفاده خواهد شد.

مدیر مجتمع مس آذربایجان خاطر نشان کرد:

سرمایه‌گذاران خارجی فقط بخش طراحی و تأمین تجهیزات اصلی این پروژه را عهده‌دار خواهند بود و نظارت بر اجرا و بهره‌برداری از طرح‌های یاد شده بر عهده شرکت‌های داخلی خواهد بود.

شریفی با بیان این‌که شرکت سرمایه‌گذاری فقط تجهیزات اصلی پروژه را از خارج وارد می‌کند، اظهارکرد:

بخش عمده تجهیزات مصرفی در طرح‌های توسعه معدن مس سونگون ورزقان ساخت داخل خواهد بود.

وی با بیان این‌که طی ۳۶ ماه آینده عملیات تجهیز و راه‌اندازی طرح‌های توسعه مس در ورزقان به اتمام خواهد رسید، گفت:

با اجرای این طرح‌ها، زنجیره تولید مس در این شهرستان کامل شده و آغازی خواهد بود بر شروع یک اشتغال‌زایی چشمگیر در منطقه که موجب توسعه و رونق اقتصادی در شهرستان ورزقان می‌شود.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/07/57706545.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/07/57706545-150x150.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت و معدن,معدنامضای قرارداد کارخانه ذوب و طرح‌های توسعه معدن مس سونگون ورزقان با چینی‌ها اخبار صنعت و معدن به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، مدیر مجتمع مس آذربایجان، گفت: طی هفته آینده قرارداد طرح‌های توسعه معدن مس سونگون ورزقان با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی از کشور چین امضا و عملیات اجرایی آن آغاز...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star