۹۵/۱۲/۲۲

در ایرالکو چه خبر است؟!

در تازه ترین رخداد دیروز و پس از ماهها بلاتکلیفی و بسته بودن نماد ایرالکو در سازمان بورس، بالاخره گره کور فایرا باز شد. براین اساس در پایان مجمع فوق العاده ۹۵/۱۲/۱۶ و پس از گزارش روند افزایش سرمایه شرکت آلومینیوم ایران و ثبت آن در سامانه کدال، مجوز این افزایش سرمایه توسط سازمان بورس صادر شد.

پایگاه خبری قطعه سازان

به گفته بهمن اخوان مدیرعامل ایرالکو خوشبختانه با صدور مجوز افزایش سرمایه به میزان ۷۵۶ درصد توسط سازمان بورس، ایرالکو عملا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شد که این موفقیت بزرگی است.

او در عین حال درخصوص زمان بازگشایی نماد فایرا در بورس گفت که برای بازگشایی نماد با کسری برخی مدارک در سازمان بورس مواجه هستیم که طی روزهای آتی این نواقص را برطرف و به زودی شاهد بازگشایی نماد خواهیم بود.

در همین راستا نیز طبق اعلام روابط عمومی ایرالکو امروز به مناسبت برگزاری موفق مجمع فوق‌العاده ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ و خروج شرکت از ماده ۱۴۱ قانون تجارت در محوطه ورودی و خروجی کارت ساعت شیرینی پخش شد. البته به نظر می رسد پخش شیرینی در ایرالکو یک سنتی جاافتاده بوده بطوریکه پیشتر نیز در جریان خروج نام ایرالکو از تحریم های اروپایی اقدام مشابهی در این شرکت صورت گرفته بود.

اما بد نیست بدانید که طبق ماده ۱۴۱ قانون تجارت اگر بر اثر زیان‌های وارده حداقل نصف سرمایه شرکت از میان برود هیات مدیره مکلف است بلافاصله مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام را دعوت نماید تا موضوع انحلال یا بقاء شرکت مورد شور و رای واقع شود. هرگاه مجمع مزبور رای به انحلال شرکت ندهد باید در همان جلسه و با رعایت مقررات ماده ۶ این قانون سرمایه شرکت را به مبلغ سرمایه موجود کاهش دهد.اگرچه خروج ایرالکو از ماده ۱۴۱ قانون تجارت اتفاق امیدوارکننده‌ای است اما سوال اصلی اینجاست که مادر صنعت آلومینیوم ایران چطور به چنین وضعیت اسفناکی دچار شده است؟

مدیرعامل پیشین ایرالکو مدیران قبل از خود را متهم کرده و زیر سوال برد و مدیرعامل فعلی نیز مجددا در حال ادامه همان روند است و مشخص نیست بالاخره چه زمانی مادر صنعت آلومینیوم ایران روی آرامش و خوشی را خواهد دید. انتظاری که همه از مدیرعامل جدید ایرالکو دارند این است که به دور از جنجال و سر و صدا روی حوزه فنی و تولید ایرالکو متمرکز شود و مادر صنعت آلومینیوم ایران را از وضعیت اسفناک فعلی به وضعیت بهتری هدایت کند.

 

 

منبع: معدن نیوز

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/03/kar.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/03/kar-150x150.jpgpartsadminقطعه سازان خودرومتالورژیاخبار,خبرگزاری,خبرگزاری صنایع,خبرگزاری صنایع متالورژی۹۵/۱۲/۲۲ در ایرالکو چه خبر است؟! در تازه ترین رخداد دیروز و پس از ماهها بلاتکلیفی و بسته بودن نماد ایرالکو در سازمان بورس، بالاخره گره کور فایرا باز شد. براین اساس در پایان مجمع فوق العاده ۹۵/۱۲/۱۶ و پس از گزارش روند افزایش سرمایه شرکت آلومینیوم ایران و ثبت آن...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی