برترین تولید کنندگان بدنه خودرو در ایران

۱-تولیدی و صنعتی اتحاد موتور 

گروه صنعتی اتحاد موتور با ربع قرن سابقه، پس از تاسیس شرکتهای اتحاد موتور و لولا خودرو در سال ۱۳۶۹، بنیان صنعت اول در سال ۱۳۷۶ و کیمیا موتور در سال ۱۳۷۹، خود را بعنوان یک گروه صنعتی درصنعت قطعه سازی خودور معرفی نمود و هم چنان در حال پیشرفت و توسعه میباشد.

کارخانجات این گروه بزرگ هم اکنون بالغ بر ۱۲ شرکت بزرگ میباشند که بیش از صدها قطعه مختلف جهت مصارف خودروسازان داخلی و بعضا” خارجی تولید و ارائه مینمایند.

در حال حاضر بیش از ۳۰۰۰ نفر نیروی انسانی بطور مستقیم در شرکتهای زیر مجموعه گروه اتحاد موتور مشغول به فعالیتند و هم چنین بیش از ۳۰۰ تامین کننده خرد و کلان نیز در کنار این کارخانجات، در گردش چرخهای اقتصاد کشور همکاری میکنند.

%da%af%d8%b1%d9%88%d9%87-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d8%aa%d8%ad%d8%a7%d8%af-%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1

بسیاری از محصولات تولیدی این گروه جدای از مصارف OEMدر بازارهای لوازم یدکی خودور نیز با نشان تجاری Emco عرضه میشوند و جزو یکی از برندهای محبوب مشتریان داخلی می باشند.

محصولات این گروه را در یک نگاه کلی میتوان در مجموعه های زیر دسته بندی نمود:

۱- مجموعه کامل برف پاک کن
۲- مجموعه کامل بخاری
۳- مجموعه کامل سیستم خنک کننده موتور
۴- مجموعه کامل شیشه بالابر
۵- شمع و وایر شمع
۶- استارت
۷- دینام
۸- باطری خودور
۹- لنت ترمز
۱۰- اکسل جلو
۱۱- انواع لولای دربهای خودور
۱۲- کارتر روغن
۱۳- محور فرمان
۱۴- کابل کلاج
۱۵- سیستمهای قفل مرکزی و ریموت کنترل و…

 

۲٫ ایران قطعه 

شرکت ایران قطعه در سال ۱۳۶۱ تاسیس و با تولید ریل صندلی پیکان جهت شرکت ساپکو در زنجیره ی تامین قطعات خودرو قرار گرفت و هم اکنون به عنوان بزرگترین تولید کننده ی اسکلت های کفی و پشتی صندلی عقب انواع خودرو به وسیله ی آخرین تکنولوژی روز دنیا ( دستگاه های خم کن مفتول CNC) مشغول فعالیت می باشد.

از دیگر محصولات عمده ی این شرکت می توان به صفحه طبق های ترمز چرخ عقب و نیز تعداد زیادی از قطعات مفتولی و لوله ای صندلی انواع خودرو اشاره نمود.

به موازات توسعه محصولات و افزایش حجم تولید، سیستم کیفی نیز با هدف تامین رضایت مشتریان و بهبود مداوم سازمان ایجاد گردید که دستاوردهای آن اخذ گرید A تعالی ساپکو بر اساس استاندارد SSR3 و مدل موفقیت پایدار، اخذ استاندارد  ISO/TS 16949  در سال ۱۳۸۷ ،  اخذ گرید Sogedadoc97-B ، ISO 9002  در سال ۱۳۷۷  و همچنین گرید A ساپکو در سال ۱۳۷۷ می باشد.

 %d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%82%d8%b7%d8%b9%d9%87
۳٫ایران لوازم قطعه
 گرید A شرکت ساپکو – گواهینامه ISO/TS 16949 – گواهینامه ایزو ISO9001 – تقدیرنامه حضور در سومین نمایشگاه بین اللملی قالب و ابزار ساپکو – تقدیرنامه از دانشگاه  تهران به جهت همکاری با دانشگاه – تقدیر نامه از مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از تولید کنندگان برتبر سال ۸۹
۴٫بهسازان کاوش تهران 
 شرکت بهسازان کاوش تهران با هدف ایجاد واحد قالبسازی و قطعه سازی  در سال ۱۳۷۶ تاسیس گردید ودر زمینه های طراحی و ساخت قالب، طراحی و ساخت فیکسچر و پنل گیج ،پرس کاری ،فرم دهی لوله وفرم دهی  قطعات مفتولی ، فعالیت خود را گسترش داد ودر حال حاضردر ۴۰کیلومتری غرب  تهران با زیربنای حدود ۴۰۰۰ متر مربع برای شرکت های خودروساز و خدمات پس از فروش قطعه تولید میکند.
 این شرکت در سال ۱۳۸۲ موفق به کسب ISO/TS16949-2000 ودر سال ۱۳۹۰ موفق به کسب EN-ISO2008    گردید وضمن داشتن واحد تضمین کیفیت جهت حفظ سیستم مدیریت کیفیت ،با ایجاد واحد کنترل کیفی کارآمد و توانمند ،ضمن کنترل محصولات در کلیه مراحل و فرآیندها ی تولید ،تمامی تولیدات را با نقشه های کنترلی و دستورالعمل های مربوطه کنترل و بازرسی مینمایند.

 

%d8%a8%d9%87%d8%b3%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d9%86-%da%a9%d8%a7%d9%88%d8%b4-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86

 

۵٫ بهینه تکنیک 

شرکت صنعتی بهینه تکنیک زیر مجموعه گروه صنعتی بهینه تکنیک، پولادگر و مبنا بوده که آغاز فعالیت آن با نام شرکت صنعتی پولادگر در حوزه ساخت انواع قالبهای صنعتی و تولید قطعات لوازم خانگی در سال ۱۳۶۱  در زمینی به مساحت حدود ۳ هزار متر مربع و زیر بنای ۱۵۰۰ متر مربع، بوده است.

با پیشرفت صنایع خودروسازی و قطعه سازی در ایران و عزم به داخلی سازی قطعات خودرو، و احساس نیاز به توسعه، در سال ۱۳۷۷ شرکت صنعتی بهینه تکنیک در زمینی به مساحت حدود ۱۲هزار متر مربع و زیر بنای حدود ۷هزار متر مربع در زمینه پرسکاری و مونتاژ قطعات فلزی بدنه خودرو با مالکیت مشترک سهامداران، آغاز به فعالیت نمود.

با افزایش تولید خودرو در ایران، در جهت افزایش ظرفیت تولید، مجموعه سازان به نوین آریا (مبنا) نیز در سال ۱۳۸۸ در زمینی به مساحت ۱۰هزار متر مربع و زیر بنای ۳هزار متر مربع جهت فعالیت در زمینه پرسکاری و برشکاری تاسیس گردید.

هم اکنون این گروه صنعتی با حدود ۲۵۰ نفر پرسنل مجرب، در حال فعالیت بوده و آمادگی همکاری در زمینه تولید مجموعه های فلزی خودرو و ارائه خدمات طراحی و ساخت انواع قالب و ابزار را دارا می باشد.

%d8%a8%d9%87%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%aa%da%a9%d9%86%db%8c%da%a9

۶٫پیچ کوبان 

شرکت پیج کوبان با هدف تولید پیج های مورد نیاز صنایع در سال ۱۳۷۲ در شهر شیرگاه واقع در ۲۵ کیلومتری جاده شهرستان قائم شهر – سواد کوه واقع در استان مازندران تاسیس شد.

از سال ۱۳۷۴ تولید پیج های مورد مصرف در صنایع خودرو به عنوان هدف اصلی شرکت پیج کوبان انتخاب شد. برای رسیدن به این هدف روشهای نوین مدیریت کیفیت در شرکت پیاده سازی و اجرا گردیده مانند اجرای سیستم ISO9002 و QS 9000 و ISO-TS 16949 و ISO 14001 و OHSAS 18001سیگما ۶ و غیره.

شرکت پیج کوبان با بهره گیری از پرسنل مجرب و آخرین تکنولوژی روز، در حال حاضر بیش از ۵۰۰ نوع پیج برای شرکت های خودروسازی مانند: ایران خودرو، سایپا، زامیاد،گروه صنعتی پارس خودرو و سایر شرکت های مجموعه ساز تولید می کند.

%d9%be%db%8c%da%86-%da%a9%d9%88%d8%a8%d8%a7%d9%86

۷٫ تکوین ساخته های فلزی کارا

شرکت تکوین از سال ۱۳۸۲ تحت مدیریت شرکت کامکان با تولید انواع پیچ و قالب های دستگاه های پیچ و مهره فعالیت خود را آغاز نمود.

این شرکت تولید کننده ی پیشرو در صنعت پیچ و مهره ایران است که سهم عمده ای از بازار قطعات خودروی داخلی را در اختیار دارد.شرکت تکوین موفق به دریافت گواهی ISO/TS 16949 از شرکت TÜV NORD شده است که این گواهی صلاحیت شرکت برای تولید قطعات برای خودروسازان برتر دنیا را تایید می کند. توانایی این شرکت در تحویل قطعات ایمنی خودرو نیز توسط PSA گواهی شده است.

کارگاه قالب و ابزار تکوین به دستگاه های تراش، فرز، سنگ، پولیش، وایرکات و اسپارک با کنترل های CNC مجهز است.

تیم طراحی و ساخت قالب و ابزار، قالب های مورد نیاز برای تولید پیچیده ترین قطعات را تامین می کند.

تولیدات این شرکت پیچ و مهره های سایز M5 تا M24 و بر اساس استانداردهای NES، KES، JIS، Chrysler، PSA، Renault، BS، ASTM، ASME، ISO، DIN، و SAE است.

همچنین می تواند بر اساس سفارش مشتری قطعات ویژه تولید کند.
قابلیت انجام بیشتر فرایندهای تکمیلی از جمله عملیات حرارتی، سورتینگ خودکار و پوشش Zink flake مربوط به پیچ و مهره در این شرکت وجود دارد.

خط پوشش Zink flake تکوین به گونه ای طراحی شده که به موثرترین روش، قطعات را در برابر خوردگی مقاوم می نماید.

آزمایشگاه شرکت تکوین که مورد تایید ایتراک بوده و در سال ۱۳۹۰ موفق به اخذ گواهینامه ISO/IEC 17025 از اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران گردیده است، در نوع خود از مجهزترین و دقیق ترین آزمایشگاه های کشور در انجام انواع آزمون های مربوط به پیچ و مهره است.

این آزمایشگاه به دستگاه های تست کشش، تست سختی، VMS ، CMM ، ULM ، تست صافی سطوح، تست سالت اسپری و متالوگرافی برای اطمینان از تولید مرغوب و کیفیت مواد اولیه مجهز است.

۸٫تولید قطعات خاور

استانداردهای ISO14001:2004 – OHSAS18001:2007 – ISO TS/ 16949:2009 – ISO9001:2008 -دریافت تقدیر نامه و تندیس به عنوان واحد برتر ایمنی و سلامت شغلی در سال های ۸۸،۸۹،۹۰ در سطح استان

%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af-%d8%ae%d8%a7%d9%88%d8%b1

۹٫تولیدی اروند چرخ

کارخانه تولید کننده محصولات اروند چرخ در زمینی به وسعت ۳ هکتار و زیر بنایی بالغ بر ۲۰۰۰۰ متر مربع در شهرک صنعتی شهرستان رفسنجان احداث گردیده است.

رفسنجان، نگین سبز در دل کویر خشک ، قطب نامی پسته با شهرت عالم گیر و با مردمانی سخت کوش و باهوش ، اکنون در بحران بی سابقه آب ، سخت دلتنگ و پژمرده است.

برای رهایی از اقتصاد تک محصولی متکی بر کشاورزی پسته و رونق اقتصاد صنعتی ، اروند چرخ در مدتی کمتر از ۳ سال با سرمایه گذاری و اعتماد بیش از ۲۲۰ سرمایه گذار و با سرمایه تقریبی ۹۰میلیارد ریال و ۱۸ میلیون یورو و ظرفیت تولید سالانه ۷۵۰۰۰۰ حلقه رینگ آلومینیوم با تکنولوژی  کمپانی نام آور (BBS) آلمان که ذکر آن آمد ، در سال ۱۳۸۴ راه اندازی گردید و اولین محموله رینگ جهت انجام آزمایشات ایمنی به خودرو سازیِ نامیِ سایپا ارسال شد.

سهم اروند چرخ در اشتغال زایی ۲۷۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم بوده است.

با استقرار استاندارد ISO/TS ، آموزش نیروی انسانی در سطح بالا ،انتخاب تکنولوژی مدرن و بروز، حساسیت در مواد اولیه تولیدات و سرمایه گذاری فوق العاده در خرید تکنولوژی و تجهیزات آزمایشگاهی به منظور کنترل و اندازه گیری های لازم در کنار مدیریت خوب ، تحت لیسانس BBS   آلمان ودر مقابل استانداردهای سخت اروپایی  خصوصاً در تست های عملکرد و دوام که چندین برابر استانداردهای ایران را ملاک پذیرش قرار داده است ، اروند چرخ توانسته به نیاز بازار ایران از ایمنی ترین قطعه  خودرو با کمترین میزان شکایت مشتریان و کمترین محصولات برگشتی ( PPM=0) پاسخی قاطع و درخور دهد .

%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af%db%8c-%d8%a7%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%af-%da%86%d8%b1%d8%ae

۱۰٫ تولیدی پرچ ساز 

شرکت تولیدی پرچ ساز در سال ۱۳۶۲ با هدف تولید انواع پرچ و میخ پرچ تاسیس شد و با موافقت اصولی شماره ۳۷۰۵۴۲ مورخ ۱۳۶۲/۱۰/۲۷ از وزارت صنایع گرفت.

در زمینی به مساحت  ۷۰۰۰ مترمربع با تولید  ۳۰۰ تن در سال در شهرک صنعتی حاجی آباد – گرمسار فعالیت خود را آغاز کرد.پرچ ساز با توجه به اهداف خود و توسعه و بهبود مستمر اکنون به تولیدی بیش از ۲۰۰۰ تن و تنوعی بیش از ۸۰۰ نوع پرچ، میخ پرچ، پین و قطعه محوری کار می کند تعداد کارکنان پرچ ساز در حال حاضر ۱۱۰ نفر است که ۴۰ نفر از ایشان دارای مدرک مهندسی و کارشناسی می باشند.

همکاران ما با تکیه بر دانش فنی و نگاه حرفه ای به کار مشغول می باشند .پرچ ساز به منظور توسعه و بهبود مستمر سرمایه گذاری های لازم جهت ایجاد خطوط  تولید و عملیات تکمیلی بر روی کالاها و تجهیز وتوسعه آزمایشگاه نیز انجام داده است.پرچ ساز بر اساس سیستم مدیریت کیفیت جامع (TQM ) اداره می شود و با استقرار این سیستم سعی دارد سطح کیفی کل فعالیت های شرکت را در جهت نیاز مشتری ارتقاء دهد و بتواند پاسخگوی نیازهای بیان شده و بیان نشده مشتریان خود باشد.

پرچ ساز در سال ۱۳۸۲ موفق به دریافت گواهی نامه ISO ۹۰۰۱-۲۰۰۰ از شرکت DNVشد.

در سال ۱۳۸۸ به منظور رعایت الزامات خودروسازان و قطعه سازان خودرو گواهی های  EN-ISO۹۰۰۱:۲۰۰۸ و DIN EN ISO ۹۰۰۱:۲۰۰۸ وISO/TS۱۶۹۴۹:۲۰۰۹  از شرکت TUV-NORD دریافت کرد.

پرچ ساز با حضور گسترده شبگه توزیع نمایندگی در اغلب استان های کشور، بخش عمده ای از فروش خود را از طریق نمایندگان خود انجام می دهد و بخش دیگر آن را با قراردادهائی که بطور مستقیم با مصرف کنندگان ( اغلب صنایع بزرگ ) منعقد می کند، به انجام می رساند. قراردادهای فروش مستقیم بیش از ۸۰ درصد خودروسازان و قطعه سازان خودرو را شامل میشود

%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af%db%8c-%d9%be%d8%b1%da%86-%d8%b3%d8%a7%d8%b2

[tx_divider size=”24″]

برای قرار گرفتن در لیست برترین ها، ابتدا میبایست در سایت ثبت نام کنید، سپس اطلاعات شرکت خود را ثبت نمایید.

رتبه بندی بر اساس مقدار تولید در روز، تعداد کارکنان، استانداردها، قدمت شرکت و رضایت مشتریان می باشد.

رتبه بندی توسط کارشناسان ما نسبت به رزومه ارسال شده توسط شما صورت می پذیرد.

برای اطلاعات بیشتر با تلفن های : ۰۲۱۸۸۴۴۸۳۶۳ -۰۲۱۸۸۴۷۲۶۲۹ تماس بگیرید.