۱٫اروند پلاستیک

پس از تاسیس در سال ۱۳۷۶ ، اورند پیشرو همواره در مسیر گسترش دانش ، مهارتها و تخصص فنی خود مطابق با پیشرفتهای روز دنیا و در جهت بهبود ایمنی ، سلامت و رفاه جامعه و مشتریان نهائی خود گام برداشته و با بکارگیری توانایی های خود در تحقیقات و نوآوری و با استفاده از تکنولوژی های نوین ، نسبت تولید قطعات متنوع خودرو اقدام نموده است. در حال حاضر، اورند پیشرو با دارا بودن تکنولوژی تولید لوله های پلیمری تک لایه ، سه لایه و پنج لایه، باک پلیمری تک لایه و شش لایه، قطعات مختلف تزریقی و خطوط مجهز مونتاژی در سایتهای مختلف تولیدی، به عنوان بزرگترین تولید کننده مسیرکامل نگهداری و انتقال سوخت خودروهای سورای در داخل کشور فعال بوده و در همین این راستا، با توجه به کیفیت بالای محصولات تولیدی خود دارای صادرات به کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی می باشد .

%d8%a7%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%af-%d9%be%db%8c%d8%b4%d8%b1%d9%88

۲٫تولیدی پرچ ساز

شرکت تولیدی پرچ ساز در سال ۱۳۶۲ با هدف تولید انواع پرچ و میخ پرچ تاسیس شد و با موافقت اصولی شماره ۳۷۰۵۴۲ مورخ ۱۳۶۲/۱۰/۲۷ از وزارت صنایع گرفت. در زمینی به مساحت  ۷۰۰۰ مترمربع با تولید  ۳۰۰ تن در سال در شهرک صنعتی حاجی آباد – گرمسار فعالیت خود را آغاز کرد.پرچ ساز با توجه به اهداف خود و توسعه و بهبود مستمر اکنون به تولیدی بیش از ۲۰۰۰ تن و تنوعی بیش از ۸۰۰ نوع پرچ، میخ پرچ، پین و قطعه محوری کار می کند.تعداد کارکنان پرچ ساز در حال حاضر ۱۱۰ نفر است که ۴۰ نفر از ایشان دارای مدرک مهندسی و کارشناسی می باشند. همکاران ما با تکیه بر دانش فنی و نگاه حرفه ای به کار مشغول می باشند .پرچ ساز به منظور توسعه و بهبود مستمر سرمایه گذاری های لازم جهت ایجاد خطوط  تولید و عملیات تکمیلی بر روی کالاها و تجهیز وتوسعه آزمایشگاه نیز انجام داده است.پرچ ساز بر اساس سیستم مدیریت کیفیت جامع (TQM ) اداره می شود و با استقرار این سیستم سعی دارد سطح کیفی کل فعالیت های شرکت را در جهت نیاز مشتری ارتقاء دهد و بتواند پاسخگوی نیازهای بیان شده و بیان نشده مشتریان خود باشد.پرچ ساز در سال ۱۳۸۲ موفق به دریافت گواهی نامه ISO ۹۰۰۱-۲۰۰۰ از شرکت DNVشد. در سال ۱۳۸۸ به منظور رعایت الزامات خودروسازان و قطعه سازان خودرو گواهی های  EN-ISO۹۰۰۱:۲۰۰۸ و DIN EN ISO ۹۰۰۱:۲۰۰۸ وISO/TS۱۶۹۴۹:۲۰۰۹  از شرکت TUV-NORD دریافت کرد.

%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af%db%8c-%d9%be%d8%b1%da%86-%d8%b3%d8%a7%d8%b2

 

۳٫دنا قطعه

شرکت دنا قطعه یکی از تولید کنندگان اصلی ایران خودرو و سایپا می باشد که از آغاز فعالیت شرکت ساپکو همکاری تنگاتنگی در خودکفایی قطعات ایران خودرو با این شرکت دارد. فعالیت اصلی این شرکت تولید قطعات و مجموعه های فلزی و فلزی- پلیمری مورد نیاز در اجزای موتور و گیربکس بوده است.هدف اصلی شرکت دنا قطعه حمایت از تولید داخل و تولید محصولات با کیفیت و قیمت مناسب برای جلب رضایت مصرف کنندگان محترم می باشد که در راستای دسترسی به این اهداف اقدام به پیاده سازی استانداردهای کیفی ISO/TS 16949 و الزامات کیفی ساپکو و سازه گستر و مگاموتور در سازمان نموده است.

۴٫تکوین ساخته های فلزی کارا

شرکت تکوین از سال ۱۳۸۲ تحت مدیریت شرکت کامکان با تولید انواع پیچ و قالب های دستگاه های پیچ و مهره فعالیت خود را آغاز نمود.این شرکت تولید کننده ی پیشرو در صنعت پیچ و مهره ایران است که سهم عمده ای از بازار قطعات خودروی داخلی را در اختیار دارد.شرکت تکوین موفق به دریافت گواهی ISO/TS 16949 از شرکت TÜV NORD شده است که این گواهی صلاحیت شرکت برای تولید قطعات برای خودروسازان برتر دنیا را تایید می کند. توانایی این شرکت در تحویل قطعات ایمنی خودرو نیز توسط PSA گواهی شده است.کارگاه قالب و ابزار تکوین به دستگاه های تراش، فرز، سنگ، پولیش، وایرکات و اسپارک با کنترل های CNC مجهز است. تیم طراحی و ساخت قالب و ابزار، قالب های مورد نیاز برای تولید پیچیده ترین قطعات را تامین می کند.تولیدات این شرکت پیچ و مهره های سایز M5 تا M24 و بر اساس استانداردهای NES، KES، JIS، Chrysler، PSA، Renault، BS، ASTM، ASME، ISO، DIN، و SAE است. همچنین می تواند بر اساس سفارش مشتری قطعات ویژه تولید کند.قابلیت انجام بیشتر فرایندهای تکمیلی از جمله عملیات حرارتی، سورتینگ خودکار و پوشش Zink flake مربوط به پیچ و مهره در این شرکت وجود دارد. خط پوشش Zink flake تکوین به گونه ای طراحی شده که به موثرترین روش، قطعات را در برابر خوردگی مقاوم می نماید.آزمایشگاه شرکت تکوین که مورد تایید ایتراک بوده و در سال ۱۳۹۰ موفق به اخذ گواهینامه ISO/IEC 17025 از اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران گردیده است، در نوع خود از مجهزترین و دقیق ترین آزمایشگاه های کشور در انجام انواع آزمون های مربوط به پیچ و مهره است. این آزمایشگاه به دستگاه های تست کشش، تست سختی، VMS ، CMM ، ULM ، تست صافی سطوح، تست سالت اسپری و متالوگرافی برای اطمینان از تولید مرغوب و کیفیت مواد اولیه مجهز است.

۵٫نیمه هادی عماد

شرکت نیمه هادی عماد در سال ۱۳۷۶ با ماموریت ایجاد و توسعه صنعت الکترونیک و میکروالکترونیک در ایران تاسیس گردید. این شرکت با همت متخصصین مجرب و کارآموخته که عموماً از بهترین های جامعه علمی کشور از دانشگاه های داخل و خارج می باشند دستاوردهای ارزنده ای در حوزه فوق داشته است.

%d8%b9%d9%85%d8%a7%d8%af-%d9%86%db%8c%d9%85%d9%87

۶٫نیروگستران خراسان

شرکت نیرو گستران خراسان در سال ۱۳۸۰ با مشارکت شرکت احیاء صنایع خراسان به میزان ۷۰% و شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو به میزان ۳۰% با هدف تولید باتریهای استارتر خودرویی به منظور تامیین نیاز ایران خودرو و بازار یدک آغاز به کار نمود. این شرکت اولین تولید کننده باتری سیلد کلسیمی در ایران بوده و در حال حاضر با تولید حدود پانصد هزار عدد باتری در سال تامین کننده اصلی باتری مورد نیاز شرکت ایران خودرو می‌باشد . همزمان تولیدات این شرکت با برند های LIONVOLGAVOLTA و EAGLE در سطح کشور و از طریق نمایندگان فروش توزیع می‌گردد.

%d9%86%db%8c%d8%b1%d9%88-%da%af%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%ae%d8%b1%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d9%86

۷٫مهندسی نصیر ماشین

در سال (۱۳۷۳) شرکت مهندسی نصیرماشین با طراحی و ساخت ماشین آلات صنعتی و خطوط ریخته گری شروع به فعالیت نمود و در سال ۱۳۷۴ تولید میل لنگ پیکان را نیز به نتیجه رساند و با توجه به کیفیت مطلوب محصول تولیدی پس از طی مراحل اولیه آدیت محصول به عنوان اولین تولید کننده میل لنگ پراید در سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را گسترش داد .در سال ۱۳۷۶ با توجه به اعلام نیاز شرکت مگاموتور و نیاز به تولید انبوه میل لنگ پراید و محدودیت مکان شرکت فعالیت خود را به منطقه محروم دهق واقع در ۸۰ کیلومتری شمال غربی اصفهان انتقال داد و در ادامه فعالیت شرکت با جلب رضایت مشتری موفق به دریافت سفارش تولید انبوه میل لنگ خودروهای دیگر نیز شد .  در سال ۱۳۷۸ با توجه به رشد سریع مجموعه و توانمندی کارکنان ، نیاز بازار و نگرش مدیریت شرکت به بسط و توسعه فعالیتها مجموعه جدید در شهرک صنعتی سایپا واقع در شهرستان گلپایگان احداث که به دست ریاست جمهور محترم وقت کشور عزیزمان افتتاح گردید .این واحد با تکیه به تجارب مفید و ارزشمند و تولید با کیفیت مطلوب در روند تولید میل لنگ توانست خط تولید میل لنگ نیسان Z24  و RIO و میل بادامک را به درخواست شرکت سایپا در مدت کوتاه راه اندازی و به بهره برداری برساند .

%d9%86%d8%b5%db%8c%d8%b1-%d9%85%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%86

۸٫مهر آریا پلیمر پارس

شرکت تولیدی صنعتی مهرآریا پلیمر پارس (مپ) در سال ۱۳۴۷ توسط آقای محمد ضرابیها تاسیس و با هدف تولید قطعات تزریقی پلاستیک فعالیت خود را آغاز نمود. تولید قطعات صنعتی مورد مصرف در لوازم خانگی از ایتدای فعالیت در دستور کار این واحد صنعتی قرار گرفت. از سال ۱۳۵۷ تولید ظروف و ملزومات بسته بندی دارو و چاپ در دامنه محصولات قرار گرفت و موفق گردید که با افزایش ظرفیت های تولید, نیاز شرکتهای دارو سازی کشور مانند دارو پخش ، اسوه ، کیمیا دارو و … را به ظروف پلاستکی برطرف نماید. شرکت مپ با هدف جلب رضایت مشتریان و بهبود مداوم فرایندها از سیستم مدیریت کیفیت استفاده می نماید و یکی از پنج شرکت اول کشور است که موفق به اخذ گرید A از شرکت ایران خودرو و گواهینامه استاندارد ISO TS 16949 از شرکت TUV NORD شده است.%d9%85%d9%87%d8%b1-%d8%a2%d8%b1%db%8c%d8%a7-%d9%be%d9%84%db%8c%d9%85%d8%b1-%d9%be%d8%a7%d8%b1%d8%b3

۹٫مجتمع پایا ذوب کاوه

جتمع پایاذوب کاوه با خلق ارزشهایی همچون خلاقیت، کارآفرینی، تعهد به مشتری گرایی و تلاش برای دستیابی به بالاترین سطح کارائی، تامین کننده قطعات چدنی در صنعت خودرو بوده است. اکنون در اندیشه جهانی شدن، با حفظ اقتدار و رهبری بازار، ورود به صنعت خودرو سازی جهان خودرو در جهت تامین قطعات چدنی ریخته گری و ارائه راحل هایی کارآمد برای بالا بردن سطح کیفیت قطعات در ایران و جهان می باشد.

%d9%85%d8%ac%d8%aa%d9%85%d8%b9-%d9%be%d8%a7%db%8c%d8%a7-%d8%b0%d9%88%d8%a8-%da%a9%d8%a7%d9%88%d9%87

۱۰٫گوهر قطعه پارسیان

شرکت گوهر قطعه پارسیان دارنده گواهینامه مدیریت کیفیت ISO/TS 16949:2002 تولید کننده قطعات و زیر مجموعه های خودرو می باشد .
این شرکت در سال ۱۳۸۲ با ماموریت تولید قطعات و زیر مجموعه های خودرو تاسیس گردید و با تکیه بر سابقه پنج ساله مدیران خود در این صنعت موفق به عقد قرارداد تولید محصولات مهمی نظیر سیلندرترمز و مجموعه های ریل سوخت رسان موتور انژکتوری و درپوش عقب موتور پراید گردید .
دستیابی به کیفیت برتر را سرلوحه فعالیتهای خود قرار داد و با استقرار نظام مدیریت کیفیت منطبق با IS ISO/TS 16949:2002 موفق به دریافت گواهینامه مدیریت کیفیت از شرکت TUV NORD شده است .
در حال حاضر نیز، شرکت در حال پیاده سازی الزامات ISO/TS 16949:2009 و الزامات خاص مشتریان خود می باشد.