۱٫رایکا التون تسمه

رایکاآلتون تسمه ، نمایندی انحصاری شرکت Continental-COTITECH آلمان را در خاور میــانـه ، در تـابستان ســال ۱۳۸۶ با هدف تامین قطعات برای خودروسازان داخلی و خارجی تاسیس گردید و توانست در زمستان همان سال همکاری خود را با بزرگترین خودرو ساز کشور آغاز کند. در حال حاضر شرکت رایکاآلتون تسمه بزرگترین تــولید کننده تسمه های تایم، دینام و دندانه ای برای تمامی خودروسازان داخل کشور می باشد.رایکاآلتون تسمه تولید کننده تسمــه های تایم و دینام بــرای خودرو ۲۰۶ تمــام تیــپ ها (۲و۳و۵و۶)  خودرو SD  ۲۰۶ تمام تیپ ها ، سمند ، پژو ۴۰۵ ، پژو پارس ، سریر ، سورن ، مگان ، پراید، ریو، L90، مگان، زانتیا، مزدا و … می باشد.کارخانه رایکا آلتون تسمه، قادر به تولید سه نوع تسمه تایم، دینام (شیاری – کمپرسور کولر) و دندانه ای (پروانه ای) برای انواع خودرو های داخلی و خارجی می باشد، مجموعه فعالیتهای این کارخانه را می توان در چهار بخش کلی جای داد که در ذیل به اختصار بیان شده است.

%d8%b1%d8%a7%db%8c%da%a9%d8%a7-%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1

۲٫شرکت فنر لول ایران

شرکت فنرلول ایران با بیش از ۲۰ سال سابقه خدمت در زمینه تولید فنرهای فشاری – کششی – پیچشی و فرمدار با مفتولهایی از سایز ۰٫۱ الی ۳۲ میلیمتر، جهت عرصه های مختلف صنعتی مفتخر است در راستای پیشبرد اهداف شرکت در جهت صنعتی کردن کشور و توسعه فعالیتهای جهانی خود، با بزرگترین شرکت سازنده فنر در اروپا شرکت ALLEVARD REJNA AUTO SUSPENSIONS  همکاری می کند .همچنین خرید ۳۰ درصد سهام شرکت فنرلول ایران توسط گروه شرکتهای کرن لیبرز باعث افتخار می باشد .%d9%81%d9%86%d8%a7%d8%b1%d9%84%d9%88%d9%84

۳٫تولیدی و صنعتی اتحاد موتور 

گروه صنعتی اتحاد موتور با ربع قرن سابقه، پس از تاسیس شرکتهای اتحاد موتور و لولا خودرو در سال ۱۳۶۹، بنیان صنعت اول در سال ۱۳۷۶ و کیمیا موتور در سال ۱۳۷۹، خود را بعنوان یک گروه صنعتی درصنعت قطعه سازی خودور معرفی نمود و هم چنان در حال پیشرفت و توسعه میباشد. کارخانجات این گروه بزرگ هم اکنون بالغ بر ۱۲ شرکت بزرگ میباشند که بیش از صدها قطعه مختلف جهت مصارف خودروسازان داخلی و بعضا” خارجی تولید و ارائه مینمایند.
در حال حاضر بیش از ۳۰۰۰ نفر نیروی انسانی بطور مستقیم در شرکتهای زیر مجموعه گروه اتحاد موتور مشغول به فعالیتند و هم چنین بیش از ۳۰۰ تامین کننده خرد و کلان نیز در کنار این کارخانجات، در گردش چرخهای اقتصاد کشور همکاری میکنند. بسیاری از محصولات تولیدی این گروه جدای از مصارف OEMدر بازارهای لوازم یدکی خودور نیز با نشان تجاری Emco عرضه میشوند و جزو یکی از برندهای محبوب مشتریان داخلی می باشند

%da%af%d8%b1%d9%88%d9%87-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d8%aa%d8%ad%d8%a7%d8%af-%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1

۴٫استام صنعت

شرکت استام صنعت در سال ۱۳۷۸ به منظور تولید استارت و دینام خودروهای سواری تحت لیسانس شرکت والئو فرانسه تاسیس و درسال۱۳۸۰ با تجهیز و راه اندازی خطوط تولید به بهره برداری رسید. این شرکت مفتخر است که توانسته اصلی ترین تامین کننده قطعه استارت و دینام در صنعت خودروسازی کشور بوده و در کنار تامین بازار داخلی، صادر کننده این محصولات به خارج از کشور نیز باشد. شرکت استام صنعت در راستای اهداف سازمانی خود که بر پایه رضایت مشتری، و کیفیت کالای تولیدی بنا شده، موفق به کسب تقدیر نامه ۴ ستاره تعالی سازمانی و اخذ گواهینامه هایISO17025،IMS، گریدAساپکو، گریدA سازه گستر و … گردیده است.

%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%85-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa

۵٫ایران دلکو 

شرکت ایران دلکو در سال ۱۳۷۰ تحت شمارۀ ۸۵۴۴۲ در تهران به ثبت رسید. تولید شرکت در سالهای اولیه، دلکو برای انواع خودروهای سواری بود که تولید آن همزمان با منسوخ شدن سیستم کاربراتوری متوقف گردید.اولین تحقیقات در زمینۀ مبدل های کاتالیستی در سال ۱۳۷۳ با همکاری سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران شروع و در ادامه طی سالهای ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۲ تحقیقات مشترکی در زمینۀ تولید مبدل های پایه فلزی و سرامیکی با مرکز تحقیقات ساپکو صورت پذیرفت.برای اولین بار در سال ۱۳۸۳ استاندارد مبدلهای کاتالیستی تحت شماره استاندارد ۷۳۷۰ به ریاست شرکت ایران دلکو در ادارۀ استاندارد جمهوری اسلامی ایران تعریف گردید.

%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%b0%d9%84%da%a9%d9%88

۶٫ایران گداخت

شرکت ایران گداخت به عنوان تولید کننده انواع واتر پمپ خودرو های سواری و قطعات ریخته گری آلومینیوم فعالیت خود را از سال ۱۳۶۳ آغاز نموده و از سال ۱۳۷۴ به عنوان تامین کننده خط تولید کارخانجات خودرو سازی ایران خودرو ، مگا موتور و سایپا به فعالیت خود ادامه داده است و در حال حاضر با تولید بیش از ده نوع محصول به میزان سالیانه حدود ۴۰۰ هزار واتر پمپ سهم قابل توجهی بازار مصرف واتر پمپ کشور را تامین مینماید و در راستای تحقق چشم انداز و شعار اصلی خود مبنی بر مشتری مداری وتولید با کیفیت از طریق نوآوری و اخذ فن آوری های روز دنیا ، خط مشی کیفیت خود را بر اسا س استاندارد ISO/TS 16949:2009 و الزامات خاص مشتریان (ساپکو SSR2 و مگاموتور MFQ ) در چارچوب اصول ذیل پایه گذاری نموده است.

%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%da%af%d8%af%d8%a7%d8%ae%d8%aa

۷٫ایرکا پارت صنعت

شرکت کاربراتور ایران در سال ۱۳۶۰ هجری شمسی تاسیس و در سال ۱۳۶۷ با تولید کاربراتور پیکان ۱۶۰۰ فعالیت تولیدی خود را آغاز نمود و پس از آن با اجرای طرح های توسعه موفق به تولید محصولات زیر گردید:سال ۱۳۹۴ طرح های در حال اجرا انواع منیفولد پلاستیکی تیبا –پراید –پژو و کیت EMS مدیریت موتور. سال ۱۳۹۳ اویل پمپ نیسان و اویل ماژول EF7. سال ۱۳۹۲ اویل پمپ پراید و اویل پمپ تیبا. سال ۱۳۹۱ اویل پمپ EF7. سال ۱۳۹۰ واتر پمپ ۲۰۶-TU5 . سال ۱۳۸۹ واتر پمپ ۲۰۶ – TU3 .سال ۱۳۸۸ دریچه نیسان انژکتوری ، اویل پمپ ال ۹۰ و واتر پمپ ال ۹۰ .سال ۱۳۸۲ دریچه هوای پراید و پیکان .سال ۱۳۸۱ دریچه هوای پژو ۴۰۵ .سال ۱۳۸۰ ریل سوخت پراید و پیکان . سال ۱۳۷۶ کاربراتور نیسان وانت و نیسان پاترول . سال ۱۳۷۵ واتر پمپ پژو ۴۰۵ و کاربراتور رنو ۵ .سال ۱۳۷۰ واتر پمپ پیکان ۱۷۲۵ . سال ۱۳۶۹ واتر پمپ پیکان ۱۶۰۰ .این شرکت در سال ۱۳۷۵ به شرکت سهامی عام تبدیل گردید ودر اسفندماه همان سال در بورس اوراق بهادر تهران پذیرفته شد. شرکت کاربراتور ایران در سال ۱۳۷۸ موفق به دریافت گواهینامه ISO 9002 و QS9000 از شرکت RW-TUV آلمان گردید و هم اکنون دارای گواهینامه ISO/TS16949:2009 و ISO 9001:2008 از شرکت TUVNORD آلمان می باشد.

۸٫ پارت لاستیک

گروه کارخانجات پارت لاستیک که در سال ۱۳۶۴ تا سیس شد در تولید فرۀورده های زیر در ایران پیشرو می باشد: 

۱- قالب های لاستیکی و پلاستیکی۲-سیستم های آب بندی لاستیکی و پلاستیکی۳-– قطعات ضد لرزش۴-شلنگ های کم فشار۵-لوله های سوخت پلاستیکی۶-ابزار آلات و ماشین ها برای صنعت لاستیک۷-رنگ و پوشش

%d9%be%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%84%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c%da%a9

۹٫پارس ام سی اس 

شرکت پارس ام سی اس  یکی از معتبرترین شرکت های تولید سیلندر تحت فشار میباشد که با تکیه بر توان فنی،قابلیت های منابع انسانی آموزش دیده و همچنین بهره گیری از آخرین فن آوریهای روز در صدد است در زمینه تولید وتامین مخازن تحت فشار بدون درز یکی از سه شرکت برتر خاور میانه و دارای بیشترین سهم از بازار مصرف داخلی می باشد و همچنین با توجه به کیفیت عالی محصولات تولیدی و تجهیزات موجود و گواهینامه های ماخوذه،صادرات تولیدی به کشور های منطقه و در نهایت کشور های اروپایی از اهداف بلند مدت این شرکت است.

چشم انداز(Vision ) :شرکت پارس ام سی اس درصدد است در زمینه تولید و تامین مخازن تحت فشار بدون درز یکی از سه شرکت برترخاورمیانه و دارای بیشترین سهم بازار داخلی باشد.
ماموریت (Mission):این شرکت به منظور تامین تجهیزات تامین سوخت خودروهای گازسوزجهت بهینه سازی مصرف انرژی در خودروها تاسیس شده است .همچنین این شرکت،عرضه خدمات با بهترین کیفیت و بر اساس آخرین استانداردها و فن آوری و تامین خواسته ها و جلب رضایت مشتریان را مد نظر خود قرارداده است .

%d9%be%d8%a7%d8%b1%d8%b3-%d8%a7%d9%85-%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d8%b3

۱۰٫پایا کلاج

شرکت پایا کلاچ به عنوان بزرگترین تامین کننده نیازهای خودروسازان داخلی نظیر ایران خودرو, سایپا(مگاموتور), ایدم, ایران خودرو دیزل و رنو پارس می باشد.ضمنا“ شرکت پایا کلاچ اولین و تنها تولید کننده داخلی دیسک و صفحه کلاچ خودروی تندر ۹۰ در پروژه L90 می باشد که با شروع تولید دیسک و صفحه کلاچ لوگان ، شرکت پایا کلاچ در لیست جهانی تامین کنندگان شرکت رنو قرار گرفته است و اولین صادر کننده دیسک و صفحه کلاچ در ایران است.تولید کلاچ از سال ۱۳۷۵ در شرکت فرآوری و ساخت قطعات خودروی ایران آغاز گردید ؛ در ابتدا با دریافت دانش فنی از شرکت هولزهویزر آلمان ؛ نوعی کلاچ موسوم به FS که طرح شرکت SACHS آلمان می باشد برای خودروی پیکان تولید گردید.از سال ۱۳۷۸ با رشد و توسعه شرکت و نیاز بازار به تولید محصول با کیفیت و قیمت مناسب و تکنولوژی بالا ؛ تصمیم بر آن گرفته شد تا تولید کلاچ تحت لیسانس شرکت معتبرVALEO فرانسه و با اتکا به دانش فنی آن ادامه یابد ومتعاقب آن شرکت پایا کلاچ از سال ۱۳۷۹ تاسیس و به طور مستقل فعالیت خود را آغاز نمود و در راستای اجرای طرح توسعه فضای تولیدی و انبارش شرکت پایا کلاچ در سال ۱۳۹۰ به سایت جدید انتقال یافت.%d9%be%d8%a7%db%8c%d8%a7-%da%a9%d9%84%d8%a7%d8%ac