بررسی تعطیلی موقت و بخشودگی حقوق دولتی ۱۴ معدن استان سمنان

بررسی تعطیلی موقت و بخشودگی حقوق دولتی ۱۴ معدن استان سمنان

اخبار صنعت و معدن به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از بررسی تعطیلی موقت و بخشودگی حقوق دولتی ۱۴ معدن این استان خبر داد.

 بهروز اسودی در شورای معادن استان سمنان که به ریاست دکتر چاوشی استاندار سمنان برگزار شد، اظهار کرد:

اکتشاف، استخراج و فرآوری سه موضوع اساسی در معدن است که نیازمند تقویت زیرساخت‌ها در بخش معدن است.

وی از بررسی تعطیلی موقت و بخشودگی حقوق دولتی ۱۴ معدن استان به عنوان یکی موارد مطرح شده در شورای معادن استان که امروز ۱۹ خرداد برگزار شد خبر داد و افزود:

بررسی پیشنهاد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در خصوص ضابطه‌مند کردن تخفیف کاهش تناژ برای معادنی که کمتر از ظرفیت اسمی برداشت می‌کنند از دیگر دستور کارهای این نشست بود که توسط اعضای شورا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بر لزوم اجرای قوانین تاکید کرد و گفت:

براساس قوانین فعلی اگر میزان برداشت واقعی در معادن کمتر از ظرفیت اسمی باشد باید حقوق دولتی براساس ظرفیت اسمی محاسبه شود ولی اگر این میزان برداشت بیشتر از ظرفیت اسمی باشد باید بر اساس برداشت واقعی محاسبه شود.

اسودی بتصریح کرد:

استان سمنان از ظرفیت خوبی در بخش معدنی برخوردار است که برای بهره‌برداری بهتر از این ظرفیت باید زیرساخت‌های لازم ایجاد شود.

دبیر شورای معادن استان سمنان از آمادگی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای همکاری با فعالان حوزه معدن در استان خبر داد و گفت: بخش معدن می‌تواند به افزایش ایجاد اشتغال در استان کمک کند.

در شورای معادن استان سمنان همچنین مصوبات نشست قبل در خصوص تمدید مجوز برخی معادن و بررسی مسائل زیرساختی و تامین برق معادن جنوب دامغان و شاهرود مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/06/57684435.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/06/57684435-150x150.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت و معدن,معدنبررسی تعطیلی موقت و بخشودگی حقوق دولتی ۱۴ معدن استان سمنان اخبار صنعت و معدن به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از بررسی تعطیلی موقت و بخشودگی حقوق دولتی ۱۴ معدن این استان خبر داد.  بهروز اسودی در شورای معادن استان سمنان که...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star