احداث بزرگترین کارخانه باتری خودروهای الکتریکی در لهستان

احداث بزرگترین کارخانه باتری خودروهای الکتریکی در لهستان

اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، بزرگترین کارخانه تولید باتری خودروهای الکتریکی جهان با هزینه ۱٫۶۳ میلیارد دلار در لهستان احداث خواهد شد.

 به نقل از انگجت، شرکت ال‌جی اعلام کرده است که تا سال آینده بزرگترین کارخانه تولید باتری خودروهای الکتریکی جهان را در اروپا خواهد ساخت.

با توجه به تسریع تولید خودروهای الکتریکی، نیاز شرکت‌های خودروساز به باتری‌های قدرتمند و پرظرفیت روز به روز افزایش می‌یابد.


بیشتر بدانید:باتری خودرو چیست؟


شرکت‌های خودروسازی زیادی در اروپا مجبور هستند که واردات باتری خودروی خود را از آسیا انجام دهند و در همین راستا شرکت “ال‌ جی” تصمیم گرفته که تا سال آینده اولین کارخانه تولید باتری برای خودروهای الکتریکی را در لهستان راه‌اندازی کند تا بتواند به نیاز روزافزون اروپا در زمینه باتری به شکل بهتری پاسخ دهد.

“چانگ بوم کانگ”(Chang-Boem Kang) معاون اول شرکت ال‌ جی در رابطه با انتخاب لهستان برای احداث کارخانه گفت:

لهستان از لحاظ جغرافیایی بهترین مکان برای پاسخگویی به نیازهای شرکت‌های متعدد اروپایی و جهانی است.

این تشکیلات حدود ۱٫۶۳ میلیارد دلار قیمت داشته و در شهر “وروکلاو”(Wroclaw) در نزدیکی مرز آلمان که دارای شرکت‌های خودروسازی بزرگی همچون “بنز”، “بی‌.ام‌.و” و “فولکس واگن” است ساخته خواهد شد.

این کارخانه دارای یک مرکز تحقیق و توسعه خواهد بود و با استخدام ۲۵۰۰ نفر سالانه ۱۰۰ هزار باتری مخصوص خودروهای الکتریکی تولید خواهد نمود.

کشورهای اروپایی نیز اقبال بسیار بالایی به گسترش خودروهای الکتریکی دارند و در همین راستا فرانسه اعلام کرده است که از سال ۲۰۳۰ خودروهای بنزین‌سوز در این کشور اجازه فروش نخواهند داشت.

انگلیس نیاز اعلام کرده است که از سال ۲۰۴۰ از فروش خودروهایی که با سوخت فسیلی کار می‌کنند جلوگیری خواهد کرد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/10/57573122.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/10/57573122-150x150.jpgنویسندهقطعه سازان خودرواخبار,اخبار قطعه سازان,باتری,قطعات خودرواحداث بزرگترین کارخانه باتری خودروهای الکتریکی در لهستان اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، بزرگترین کارخانه تولید باتری خودروهای الکتریکی جهان با هزینه ۱٫۶۳ میلیارد دلار در لهستان احداث خواهد شد.  به نقل از انگجت، شرکت ال‌جی اعلام کرده است که تا سال آینده بزرگترین کارخانه تولید...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی