بی‌ام‌و کارخانه تولید باتری برای خودروهای برقی می‌سازد

بی‌ام‌و کارخانه تولید باتری برای خودروهای برقی می‌سازد

اخبار خودرو سازان به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، طبق گزارشهای منتشر شده، شرکت خودروسازی بی‌ام‌و آلمان قصد دارد کارخانه‌ای برای تولید باتری خودروهای برقی به منظور توسعه صنعت خودروهای الکتریکی، افتتاح کند.

 به نقل از رویترز، بسیاری از شرکتهای خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند.
بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.


بیشتر بدانید:کار فیلتر روغن چیست ؟


افزایش روزافزون خودروهای برقی و تمایل به استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
شرکت خودروسازی بی ام و آلمان یکی از معروف ترین خودروسازهای اروپا، در عرصه گسترش صنعت خودروهای برقی و الکتریکی تاکنون به عنوان یک شرکت پیشگام و پیشتاز عمل کرده است.
این شرکت اعلام کرده است که قصد دارد کارخانه ای در شهر مونیخ آلمان افتتاح و راه اندازی کند تا در آن به صورت اختصاصی، باتری های مورد نیاز خودروهای برقی تولید شده خود را تامین و فراهم کند.
طبق گزارش های منتشر شده، برآورد شده است که این خودروساز آلمانی تصمیم گرفته است برای ساخت و تاسیس کارخانه تولید باتری، مبلغ ۲۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری کند تا بدین وسیله و از این پس بتواند باتری مورد نیاز خودروهای برقی تولید شده خود را بدون نیاز به قرارداد با سایر شرکت ها تامین کند.
تاکنون سابقه نداشته است که شرکت های خودروسازی در جهان برای خود به صورت اختصاصی کارخانه تولید باتری خودرو تاسیس کنند و هم اکنون این خبر می تواند نشان دهنده جدی تر شدن صنعت خودروهای برقی و الکتریکی باشد.
تسلا که از جمله پیشگامان صنعت خودروسازی برقی در جهان بشمار می رود، نخستین خودروسازی بود که به منظور کنار زدن خودروهای بنزینی و دیزلی آلاینده، خودروهای برقی لوکس و با توان پیمایش بالایی تولید و به بازار عرضه کرد.
با اینکه خودروسازهای بسیاری همچون فولکس واگن آلمان با روند پیشِ روی تسلا و کُری خوانی هایش موافق نبودند و همواره بر این باور بودند که تسلا جز ادعا و شعار، به موفقیت چندانی دست پیدا نخواهد کرد، اما باید گفت استقبالی که از خودروهای برقی شده  و از طرف دیگر، سیاست های جدید اتخاذ شده توسط دولت های مختلف، می تواند روند توسعه و پیشرفت صنعت خودروهای برقی را سرعت و بهبود ببخشد.
بی ام هم اکنون در حال طراحی و تولید نسل جدید موتور خودروهای برقی است که انتظار می رود تا سال ۲۰۲۰ میلادی در دسترس همگان و عموم مردم قرار بگیرد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/11/57586794.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/11/57586794-150x150.jpgنویسندهخودرو سازاناخبار,اخبار خودرو,اخبار صنایع خودرو,صنعت خودرو سازی,قطعه سازیبی‌ام‌و کارخانه تولید باتری برای خودروهای برقی می‌سازد اخبار خودرو سازان به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، طبق گزارشهای منتشر شده، شرکت خودروسازی بی‌ام‌و آلمان قصد دارد کارخانه‌ای برای تولید باتری خودروهای برقی به منظور توسعه صنعت خودروهای الکتریکی، افتتاح کند.  به نقل از رویترز، بسیاری از شرکتهای خودروسازی در جهان...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی