تبدیل بندر چابهار به مرکز صادرات معدنی کشور

تبدیل بندر چابهار به مرکز صادرات معدنی کشور

اخبار صنعت و معدن به نقل از ” خبرگزاری ایسنا” ، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان از ساخت ترمینال کالای معدنی با ظرفیت صاردات سالانه ۲میلیون تن سنگ معدن در بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.

 بهروز آقایی با اشاره به شناسایی ۱۴۳ محدوده اکتسافی امید بخش معدنی در سیستان وبلوچستان اظهار کرد:

سیستان وبلوچستان رنگین کمان معادن ایران است، چراکه بیش از یک میلیارد‌ تن ذخایر معدنی در این استان شناسایی شده که معادن آنتیموان سفیدآبه، مس چهل کوره، تیتانیوم، طلا و سنگ‌های ارزشمند معدنی از جمله آن‌هاست.


بیشتر بدانید:کاربرد آلومینیوم در صنعت


وی افزود:

بیش از ۱۵میلیون تن کالای معدنی سالانه از ایران به چین صادر می شود و از آنجایی که اکثر معادن در شرق کشور واقع هستند و بهترین و کوتاه ترین مسیر برای ترانزیت آن‌ها چابهار است، تنها بندر اقیانوسی ایران می‌تواند به مرکز صادرات معدنی کشور تبدیل شود.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، ساخت ترمینال کالاهای معدنی برای صادرات ۲میلیون تن سنگ معدن درسال باسرمایه‌گذاری بیش از ۲۸۰میلیارد تومانی بخش خصوصی در کمتر از دوسال آینده از راهبرد های اصلی مجتمع بندری چابهار است.

آقایی با بیان اینکه بندر چابهار آمادگی لازم جهت بارگیری مواد معدنی شرق و شمال شرق کشور دارد، گفت:

براساس برآوردهای انجام شده ترمینال مواد معدنی بندر شهید بهشتی پس از احداث ظرفیت بارگیری روزانه حداقل ۱۰تا ۱۲هزار تن سنگ معدن را دارد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/10/57572015.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/10/57572015-150x150.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت و معدنتبدیل بندر چابهار به مرکز صادرات معدنی کشور اخبار صنعت و معدن به نقل از ' خبرگزاری ایسنا' ، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان از ساخت ترمینال کالای معدنی با ظرفیت صاردات سالانه ۲میلیون تن سنگ معدن در بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.  بهروز آقایی با اشاره به شناسایی...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی