۹۵/۱۲/۲۲

تحقق ۹۸ درصدی برنامه تولید مس محتوای کنسانتره ۱۳۹۵

مهندس سعد عبدی مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس، با اعلام این خبر و با تأکید بر این‌که شاخص اصلی و عمده ما در ارزیابی برنامه‌های تولیدی، تولید مس محتواست؛ گفت: تا پایان بهمن‌ماه سال ۹۵ تولید مس محتوای شرکت ملی صنایع مس ایران از مناطق مس سرچشمه، میدوک، سونگون و مزرعه در مجموع ۲۵۹هزار و ۳۷۹ تن بوده است که در مقابل برنامه تعریف‌شده ۲۴۳هزار و ۱۰۱ تنی، رشدی ۶/۷ درصدی داشته است. همچنین، شرکت مس با این میزان تولید تاکنون موفق به اجرای ۹۸ درصد از برنامه تولید ۲۶۵هزار و ۲۶۸ تنی سال جاری شده است.

پایگاه خبری قطعه سازان

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت با بیان این‌که تولید مس محتوای کنسانتره نیز در طی ۱۱ماهه سال جاری، رشد ۶/۵ درصدی داشته است، گفت: تا پایان بهمن‌ماه، مجموع تولید مس محتوای کنسانتره ۲۴۸هزار و ۵۲۷ تن بوده است؛ درحالی‌که براساس برنامه پیش‌بینی‌شده باید ۲۳۳هزار و ۳۵۷ تن مس محتوای کنسانتره تولید می‌کردیم.

وی بیان کرد: در این زمینه هم، بررسی آماری میزان تولید نشان‌دهنده تحقق ۹۸ درصدی از برنامه تولید سال ۹۵ به میزان ۲۵۴هزار و ۶۸۷ تن مس محتوای کنسانتره است.

عبدی با بیان این‌که تولید کنسانتره مس نیز طی این دوره‌ زمانی، رشد ۲/۵ درصدی را تجربه کرده است، گفت: شرکت مس ۹۸۶ هزار و ۲۳۴ تن نسبت به برنامه تعریف‌شده ۹۶۲ هزار تنی، کنسانتره مس تولید کرد که این میزان تولید هم بیانگر تحقق ۹۴ درصدی برنامه سال جاری به میزان یک میلیون و ۵۰هزار تن است.

وی افزود: تولید کنسانتره مولیبدن شرکت مس هم در این بازه زمانی، از رشد سه درصدی برخوردار شده است و با تولید ۶هزار و ۴۸۵ تن مولیبدن نسبت به برنامه ۶هزار و ۲۸۴ تنی تولید، ۹۴ درصد از برنامه تولید سال ۹۵ شرکت مس به میزان ۶هزار و ۹۰۰ تن را محقق کرده است.

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس درباره کل استخراج شرکت مس از مناطق سرچشمه، میدوک، سونگون، ایجو و چاه‌فیروزه در طی این یازده‌ماه گفت: شرکت مس درمجموع ۱۵۴ میلیون و ۴۸۰ هزار تن استخراج داشته است که در مقایسه با برنامه تعریف‌شده ۱۳۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تنی، از رشد ۱۶درصدی برخوردار بوده است؛ همچنین، شرکت مس با این میزان استخراج ۷ درصد جلوتر از برنامه استخراج ۱۵۴ میلیون تنی سال جاری شرکت است.

عبدی اظهار داشت: برنامه تعیین‌شده برای تولید سنگ سولفوری تا پایان بهمن‌ماه سال جاری از مناطق مس سرچشمه، میدوک، سونگون و ایجو ۴۲ میلیون و ۴۴۸ هزار تن بوده که با عملکرد ۴۴ میلیون و ۶۵۹هزار تنی، ۵درصد از برنامه جلوتر بوده است و درمجموع، شرکت مس در این قسمت هم ۹۶ درصد از برنامه تولید سنگ سولفور سال ۹۵ را محقق کرده است.

عبدی درباره میزان تولید اسید سولفوریک تا پایان بهمن‌ماه سال جاری، اظهار داشت: در مجموع میزان تولید اسید سولفوریک شرکت مس۵۲ هزار و ۷۲ تن بوده است که در مقایسه با برنامه تولید ۳۳ هزار و ۹۲۷ تنی از رشدی ۵۳ درصدی برخوردار شده است.
وی افزود: شرکت مس با این میزان تولید ۳۰ درصد از برنامه ۴۰هزار تنی اسید سولفوریک سال ۹۵ جلوتر است.

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با بیان این‌که بررسی برنامه تولید شرکت مس در زمینه تولید کاتد نشان‌دهنده کاهش دو درصدی آمار تولید است، گفت: تا پایان ۱۱‌ماهه سال جاری، مجموع تولید کاتد شرکت مس از پالایشگاه‌های خاتون‌آباد و سرچشمه و لیچینگ و بیولیچینگ سرچشمه و میدوک، ۱۷۳هزار تن بوده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌‌شده ۱۷۶هزار و ۷۳۸ تنی برای یازده‌ماهه سال ۹۵، نشان از تحقق ۹۸درصدی برنامه‌های تولید دارد.

وی در پایان تاکید کرد: قطعاً با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، برنامه تولید کاتد شرکت مس تا پایان سال جاری محقق خواهد شد.

 

منبع: معدن نیوز

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/03/tolide-mes.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/03/tolide-mes-150x150.jpgpartsadminقطعه سازان خودرومتالورژیاخبار,خبرگزاری,خبرگزاری صنایع,خبرگزاری صنایع متالورژی۹۵/۱۲/۲۲ تحقق ۹۸ درصدی برنامه تولید مس محتوای کنسانتره ۱۳۹۵ مهندس سعد عبدی مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس، با اعلام این خبر و با تأکید بر این‌که شاخص اصلی و عمده ما در ارزیابی برنامه‌های تولیدی، تولید مس محتواست؛ گفت: تا پایان بهمن‌ماه سال ۹۵ تولید مس محتوای شرکت ملی...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی