تداوم رشد تولید خودرو در ترکیه

تداوم رشد تولید خودرو در ترکیه

اخبار خودرو سازان به نقل از “ایران اکونومیست” ، کشور ترکیه به واسطه دارا بودن کارخانه های بسیار در زمینه قطعه‎سازی و مونتاژ خودرو یکی از مهمترین کشورهای صنعتی منطقه به شمار می رود و شرکت‎های مطرح زیادی در این کشور کارخانه دارند.

حجم بالای خط تولید کارخانه‎های خودروسازی ترکیه، این کشور را به یکی از بزرگترین صادر کنندگان خودرو در منطقه بدل کرده است که سهم زیادی در صادرات خودرو به قاره اروپا و دیگر کشورها دارد.

چهار کارخانه مهم خودروسازی ترکیه شامل فورد اتوسان، هیوندای آسان، هوندا و آناطولی ایسوزو واقع در یکی از بزرگ‎ترین و توسعه یافته‎ترین مناطق صنعتی این کشور به نام «کوجاعلی»، به عنوان وزنه سنگین مونتاژ خودرو ترکیه در سال گذشته، موفق به ثبت رکوردی شگفت‎انگیز در تاریخ خودروسازی ترکیه شدند و در سال ۲۰۱۷ میلادی در مجموع ساعتی ۷۲ دستگاه خودرو از خط تولید آنها خارج شده است.

بر اساس اعلام انجمن خودروسازان ترکیه، در سال گذشته در منطقه صنعتی کوجاعلی ۲۸۱ هزار و ۵۶۵ خودرو، ۲ هزار و ۵۶۹ کامیون، ۲۸۹ هزار و۸۹۷ کامیونت، ۳۵۳ اتوبوس، ۵۳ هزار و ۸۰۶ مینی بوس، ۹۰۲ میدی بوس و در مجموع ۶۲۹ هزار و ۹۲ وسیله نقلیه موتوری معادل ۳۶ درصد کل تولیدات ترکیه به تولید رسیده است.

نکته قابل توجه پیرامون منطقه صنعتی کوجاعلی ترکیه این است که ۸۱ درصد خروجی کارخانه های آن معادل ۵۰۹ هزار و ۹۴۴ دستگاه به کشورهای دیگر صادر شده است تا از نقش مهم صادرات خودرو در اقتصاد ترکیه حکایت داشته باشد.

در سال گذشته کارخانه رنو اُیاک سوای کارخانه‎های فوق به عنوان بزرگ‎ترین کارخانه مونتاژ خودرو در ترکیه شناخته شد. ۳۳ درصد خودروهای صادراتی ترکیه از محصولات مونتاژ شده کارخانه رنو ایاک بوده است و همچنین در سال گذشته، ۳۶۵ هزار خودرو، ۶۰۰ هزار پیشرانه و ۲۷۱ هزار گیربکس در رنو اُیاک تولید شده است.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/02/592690_678-1024x576.jpeghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/02/592690_678-150x150.jpegنویسندهخودرو سازاناخبار,اخبار خودرو,اخبار صنایع خودرو,خودرو سازیتداوم رشد تولید خودرو در ترکیه اخبار خودرو سازان به نقل از 'ایران اکونومیست' ، کشور ترکیه به واسطه دارا بودن کارخانه های بسیار در زمینه قطعه‎سازی و مونتاژ خودرو یکی از مهمترین کشورهای صنعتی منطقه به شمار می رود و شرکت‎های مطرح زیادی در این کشور کارخانه دارند. حجم بالای...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star