ترخیص ۱۳ هزار خودروی دپو شده از هفته آینده

ترخیص ۱۳ هزار خودروی دپو شده از هفته آینده

اخبار خودرو سازان به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، معاون گمرک ایران از ترخیص ۱۳ هزار خودروی انبار شده در گمرک خبر داد.

مهرداد ارونقی با انتشار پیامی در صفحه اجتماعی خود اعلام کرد “با پیگیری‌های انجام شده در گمرک و وزارت صنعت و تصویب پیشنهاد جامع ارائه شده به شورای عالی هماهنگی سه قوه، فرایند ترخیص بیش از ۱۳ هزار خودروی دپو شده در گمرکات از هفته آینده آغاز خواهد شد”.

همچنین گمرک نیز بر اساس گزارشی به نقل از یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت، اعلام کرده که “قرار است خودروهایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده‌اند تفاوت آن پرداخت و سپس ترخیص شوند.

بر این اساس قرار است آن دسته از خودروهایی که برخی شرکت‌ها با ثبت سفارش غیرقانونی وارد کردند اما از مشتریان پیش‌ثبت نام کردند نیز از گمرک ترخیص و به مشتریان تحویل شود.

اما واردکنندگانی که به صورت غیرقانونی ثبت سفارش کردند باید مراحل دادرسی را طی و مجازات قانونی را تحمل کنند”.

گمرک در گزارشی دیگری نیز از سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران نقل قول کرده و بر این اساس آورده است که “نتیجه جلسه سران سه قوا درباره ترخیص خودروهای مانده در گمرک به زودی اعلام می‌شود.

در صورت موافقت سران قوا، شرایط خاصی از جمله پرداخت عوارض و حقوق گمرکی برای ترخیص این خودروها تعیین می‌شود”.

به نظر می‌رسد با ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک، حالا شرکت های واردکننده خودرو احتمالا می‌توانند به بیشتر تعهدات خود در قبال مشتریان عمل کنند و دوره انتظار مشتریان برای دریافت خودرو هم کوتاه شود.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2019/01/57802627.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2019/01/57802627-150x150.jpgنویسندهخودرو سازاناخبار,اخبار خودرو,اخبار صنایع خودرو,صنعت خودرو سازیترخیص ۱۳ هزار خودروی دپو شده از هفته آینده اخبار خودرو سازان به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، معاون گمرک ایران از ترخیص ۱۳ هزار خودروی انبار شده در گمرک خبر داد. مهرداد ارونقی با انتشار پیامی در صفحه اجتماعی خود اعلام کرد 'با پیگیری‌های انجام شده در گمرک و وزارت...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star