جلسه ویژه مدیران سایپا برای تعیین تکلیف تولید پراید

جلسه ویژه مدیران سایپا برای تعیین تکلیف تولید پراید

اخبار خودرو سازان به  نقل از “خبرگزاری تسنیم” ،  محسن قاسم جهرودی امروز در حاشیه نشست مدیران مالی و اعضای هیئت مدیره گروه خودروسازی سایپا مبنی بر اینکه هفته گذشته سازمان ملی استاندارد لیست تعدادی از خودروهایی که تولید و واردات آنها متوقف شده است را منتشر کرد که در آن لیست تعدادی از محصولات سایپا هم وجود داشت.


بیشتر بدانید:ساختار بدنه خودرو


در کنار این موضوع سازمان استاندارد اعلام کرده که در صورت عدم ارتقا تولیدات خودروسازان، تولید تعدادی دیگر از خودروها هم در سال آینده متوقف خواهد شد، در حال حاضر با توجه به اینکه بخشی ار سبد محصولات سایپا به خودروهای تک ستاره و دو ستاره اختصاص دارد آیا برنامه ای برای ارتقا کیفیت این محصولات دارید یا خیر؟ اظهار داشت:

در سبد محصولات سایپا خودروهای ۴ ستاره و ٣ ستاره هم وجود دارد به نحوی که تمام محصولات این شرکت تک ستاره و یا دو ستاره نیستند.

ولی باید به این نکته توجه کنید که ارتقا کیفیت محصول نیازمند صرف هزینه است به همین دلیل در حال مذاکره با مدیران مجموعه برای تعین تکلیف آینده تعدادی از محصولات خود هستیم.

وی افزود:

قرار شده هفته آینده در جلسه ویژه ای با حضور مدیران شرکت سایپا برای بررسی وضعیت تولید یا حذف برخی محصولات تصمیم گیری شود.

مدیر عامل سایپا در مورد برنامه شرکت برای توقف تولید پراید، گفت:

 خودروی هم رتبه پراید از لحاظ قیمت وجود ندارد و امکان عزضه محصولی با قیمت پراید نیست از طرف دیگر ۱۳۰ هزار  نفر در تأمین قطعه پراید فعالیت می کنند به همین دلیل برای تعیین تکلیف تولید این خودرو در حال تهیه یک استراتژی کارآمد هستیم.

وی در خصوص تولید خودروهای جدید در این گروه گفت:

درحال حاضر بین محصولات گروه سایپا پیوستگی وجود ندارد و بعد از پراید که در محدوده قیمتی ۲۰ میلیون تومان است محصول بعدی ما در محدوده قیمتی ۵۰ میلیون قرار دارد و ما نمی توانیم مشتری را نگه داریم.

جهرودی  افزود:

چیدمان محصولات سایپا نقص دارد و ما در تلاشیم با یک برنامه مدون محصولات جدیدی را به بازار عرضه کنیم تا همه محدوده قیمتی و کل  نیاز مشتریان را پوشش دهد.

وی از مذاکره با چند خودرو ساز معتبر جهان برای طراحی پلت فرم جدید خبرداد و گفت:

این پلت فرم منعطف خواهد بود و می توان انواع خودرو از محصولی در کلاس پراید تا سی یو وی ها را پوشش داد.

جهرودی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار تسنیم که پرسید در حال حاضر واگذاری  “بن رو” در چه مرحله ای است؟ افزود:

 ما مجری سیاست های کلان سازمان گسترش هستیم.

هر سیاستی که در این مورد اتخاذ شود ما نیز اجرا می کنیم.

مدیرعامل سایپا با بیان اینکه زیان انباشته شرکت سایپا درمقایسه با ۲۷ هزار میلیارد تومان گردش مالی سالانه این شرکت زیاد نیست و قابل هضم است، گفت:

در یک ماه گذشته تلاش شده بدهی قطعه‌سازان پرداخت شود.

در این زمینه حدود ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از یکی از صندوق‌ها دریافت و به قطعه‌سازان پرداخت شد.

به این ترتیب بخش قابل توجهی از بدهی‌ها به قطعه‌سازان کاهش یافته است.

جهرودی بر لزوم شناسایی و واگذاری دارایی های غیرمولد شرکت تأکید کرد و افزود:

در سایپا دیگر طرحی که غیر مولد باشد اجرا نمی شود و اگر هم مصوبات قبل باشد حتما تعطیل خواهد شد.

وی تولید مولد و بهره ور و خرد مالی را دو رویکرد مهم سایپا برای خروج از چالش های پیش رو دانست.

مدیرعامل سایپا با بیان اینکه سال‌ها پیش که منابع مالی مورد نیاز وجود داشت و می‌توانستیم به توسعه محصولات جدید بپردازیم، در این کار تعلل شد تصریح کرد:

ما هم‌اکنون از زمان طلایی صنعت خودرو در گذشته فاصله گرفته‌ایم بنابراین نیازمند بازنگری در استراتژی‌های صنعت خودرو هستیم.

مدیرعامل سایپا ادامه داد:

قیمت خالص فروش پراید برای ما حدود ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و مابقی قیمت آن مربوط به مالیات بر ارزش افزوده و دیگر عوارض دولتی است.

وی با بیان اینکه در خودروی کوئیک چند مدل مختلف قیمتی تعریف شده تا به سطح انتظارات جامعه از نظر قیمت خودرو نزدیک شویم، اظهار کرد: به عنوان مثال تفاوت قیمت خودرو با گیربکس دستی و اتومات حداقل ۵ میلیون تومان است.

جهرودی اضافه کرد:

استقرار خرد مالی، ایجاد انضباط مالی و همچنین ایجاد شورای مالی از برنامه‌های جدید گروه خودروسازی سایپاست تا ارزش سهام این شرکت در بورس حفظ شده و ارتقا یابد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/12/139507271111249998971604-1.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/12/139507271111249998971604-1-150x150.jpgنویسندهخودرو سازاناخبار,اخبار خودرو,اخبار صنایع خودرو,صنعت خودرو سازیجلسه ویژه مدیران سایپا برای تعیین تکلیف تولید پراید اخبار خودرو سازان به  نقل از 'خبرگزاری تسنیم' ،  محسن قاسم جهرودی امروز در حاشیه نشست مدیران مالی و اعضای هیئت مدیره گروه خودروسازی سایپا مبنی بر اینکه هفته گذشته سازمان ملی استاندارد لیست تعدادی از خودروهایی که تولید و واردات آنها متوقف...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی