توجه بر کیفیت قطعات و خودروهای وارداتی از چین

توجه بر کیفیت قطعات و خودروهای وارداتی از چین

اخبار خودرو سازان به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، یک کارشناس صنعت خودرو گفت:

شرکت‌های اروپایی و بین‌المللی که در زمینه تولید خودرو فعالیت دارند برخی از قطعات را در کشور چین تولید می‌کنند بنابراین باید دقت شود که آیا کیفیت قطعات مصرفی در خودرو با کیفیت محصول مورد استفاده در اروپا یکسان است.

امیرحسن کاکایی در رابطه با فروش محصولات چینی که با نام محصولات اروپایی در بازار ایران به فروش می‌رسند، اظهار کرد:

برخی از شرکت‌های چینی با استفاده از روش‌های تبلیغاتی در بازار ایران به دنبال بازارگرمی هستند، که این موضوع اصالتاً ایرادی ندارد اما باید توجه شود که ورود این محصولات به ایران برای کشور چقدر ارزش‌افزوده ایجاد می‌کند.

او افزود:

در حال حاضر شرکت‌های اروپایی و بین‌المللی که در زمینه تولید خودرو فعالیت دارند برخی از قطعات را در کشور چین تولید می‌کنند که با این تفاسیر در واردات حتی خودروهای اروپایی به ایران باید این موضوع مدنظر قرار گیرد که آیا کیفیت قطعات مصرفی در خودرو با کیفیت محصول مورد استفاده در اروپا یکسان است.

این کارشناس صنعت خودرو با تأکید بر اینکه لزوماً اعتماد به برندهای اروپایی در کیفیت قطعات درست نیست، گفت:

باید در اجرای مقررات فعلی که در زمینهٔ تولید و صادرات تدوین شده است، نظارت کافی و قابل قبولی صورت گیرد زیرا در نهایت منجر به رشد کیفی بازار خودرو کشور می‌شود.

وی تصریح کرد:

وزارت صنعت، معدن و تجارت باید بر تحقق صادرات ۳۰ درصدی خودروهای جوینت‌ونچری نظارت کند.

این موضوع باعث خواهد شد که قوانین به‌درستی اجرا شده و از سوی دیگر، شرکت‌هایی که قصد واردات خودرو و سرمایه‌گذاری در ایران دارند، بهترین محصولات خود را برای بازار ایران در نظر می‌گیرند و دیگر محصول بی‌کیفیت به نام خودروهای اروپایی به ایران وارد نمی‌شود.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/11/1463211314492_532-th3.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/11/1463211314492_532-th3-150x150.jpgنویسندهخودرو سازاناخبار,اخبار صنایع خودرو,اخبار صنعت خودرو,خودرو سازی,قطعات خودروتوجه بر کیفیت قطعات و خودروهای وارداتی از چین اخبار خودرو سازان به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، یک کارشناس صنعت خودرو گفت: شرکت‌های اروپایی و بین‌المللی که در زمینه تولید خودرو فعالیت دارند برخی از قطعات را در کشور چین تولید می‌کنند بنابراین باید دقت شود که آیا کیفیت قطعات...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی