تولید تایر سنگین در پنج ماه امسال ۱۲درصد رشد کرد

تولید تایر سنگین در پنج ماه امسال 12درصد رشد کرد

اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از “ایران اکونومیست” ، به نقل از تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، در پنج ماهه امسال ۱۷ هزار و ۸۹۹ تن لاستیک بایاس و هشت هزار و ۷۳۷ تن لاستیک رادیال برای خودروهای باری و اتوبوس تولید شد.

تا پایان مردادماه پارسال ۲۳ هزار و ۴۸۷ تن لاستیک باری و اتوبوس تولید شد که ۱۵ هزار و ۳۴۵ تن لاستیک بایاس و هشت هزار و ۱۴۲ تن لاستیک رادیال بود.

** توزیع بیش از ۱۴۱ هزار تن لاستیک

برپایه این گزارش، از پانزدهم تیرماه تا سوم مهر امسال ۱۴۱ هزار و ۴۱۸ تن لاستیک سواری و باری در اندازه های مختلف در سراسر کشور از سوی ۶ شرکت بزرگ تولیدکننده توزیع شده است.

اکنون ۳۶۰ هزار و ۷۹۵ دستگاه خودرو در ناوگان سنگین جاده ای کشور فعالیت می کند و هر استان برای اختصاص لاستیک تولیدی و وارداتی سهمیه مشخصی دارد.

** تخصیص ارز و کاهش حقوق گمرکی برای ساماندهی بازار لاستیک

در روزهای گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ساماندهی بازار لاستیک تدابیری اتخاذ کرد که توزیع لاستیک اتوبوسی رادیال با نرخ مصوب، تخصیص‌ و تامین ارز برای واردات تایرهای سنگین ‌و‌ تلاش برای کاهش حقوق گمرکی از ۲۷ به پنج درصد از مهمترین آنها بود.
این وزارتخانه در پی تصمیم ستاد تنظیم بازار، نمایندگی ها را به ثبت روزانه شمار لاستیک های تولید داخل و توزیع در سامانه و ارائه حواله با هماهنگی اداره های راهداری استان ها و شهرستان ها برای رسیدن کالا به دست مصرف کننده ملزم کرد.
شرکت های واردکننده نیز باید اطلاعات و برنامه ماهانه را در این زمینه ثبت و ارائه کنند.
لاستیک های تولید داخل برخلاف سایر اقلام مصرفی بازار در چند سال گذشته با قیمت ثابت عرضه شده بود اما ماه گذشته در پی نوسان نرخ دلار و نیاز به واردات فرآورده های پتروشیمی و سایر نهاده های وارداتی، قیمت لاستیک نیز افزایش یافت.
آمارهای منتشر شده نشان می دهد سالیانه ۳۵۰ هزار تن تایر در کشور مصرف می شود که ۲۵۰ هزار تن آن تولید داخل است.
بیشتر تایرها از چین، هند، اندونزی و کره جنوبی وارد می شود.
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/10/777893_374.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/10/777893_374-150x150.jpgنویسندهقطعه سازان خودرواخبار,اخبار قطعه سازان,تایر,قطعه سازانتولید تایر سنگین در پنج ماه امسال ۱۲درصد رشد کرد اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از 'ایران اکونومیست' ، به نقل از تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، در پنج ماهه امسال ۱۷ هزار و ۸۹۹ تن لاستیک بایاس و هشت هزار و ۷۳۷ تن لاستیک رادیال برای خودروهای باری...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star