تولید جهانی خودرو در سراشیبی سقوط

تولید جهانی خودرو در سراشیبی سقوط

اخبار خودرو سازان به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، نیسان موتورز نیز با توجه به کاهش تقاضای خرید خودرو در بازارهای جهانی از جمله چین تصمیم گرفته که میزان تولید خودروهای خود را در یک بازه زمانی سه ماهه به ۳۰ هزار دستگاه کمتر از آنچه که قبلا برنامه ریزی کرده بود، برساند.

 بعد از شرکت های خودروسازی فورد آمریکا و هیوندای موتورز کره جنوبی، حالا نیسان موتورز ژاپن سومین خودروساز بزرگی است که اعلام کرده است می‌خواهد میزان تولید خودرو در بازار چین را به حداقل برساند.

به نظر می رسد که تبعات منفی جنگ تجاری میان چین و آمریکا و از طرفی دیگر پیش‌بینی کندی رشد اقتصاد جهانی و رکود اقتصادی در بازارهای مختلف در سراسر جهان به تدریج در حال پدیدار شدن است و میزان تقاضا و خرید و فروش خودرو در بزرگترین بازار خودروی جهان که چین است، به شدت رو به کاهش بوده و روندی نزولی را در پیش گرفته است و همین امر نیز موجب شده است که بسیاری از شرکت های خودروسازی درجهان تصمیم بگیرند حجم تولید سالانه و پیش بینی های خود در سال آینده میلادی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

حالا بر اساس گزارش رویترز به نقل از منابع آگاه، نیسان موتورز نیز اعلام کرده که قصد دارد در بازه زمانی دسامبر ۲۰۱۸ تا فوریه ۲۰۱۹، چشم انداز حجم تولید خود را  به  ۳۰ هزار دستگاه کمتر از آنچه که پیشتر برای آن برنامه ریزی کرده بود، برساند.

این درحالیست که این خودروساز در مدت مشابه سال گذشته، توانست حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو را در چین به تولید رسانده و بفروشد.
بر اساس گزارش پایگاه خبری نیکی ژاپن، نیسان موتورز قصد دارد این کاهش تولید را در سه کارخانه خود در چین اعمال کند که خودروهای قشقایی و کراس اوورهای اینفینیتی و ایکس تریل و همچنین مدل ونوسیا را تولید می کنند.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/12/57708256.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/12/57708256-150x150.jpgنویسندهخودرو سازاناخبار,اخبار خودرو,اخبار صنایع خودرو,صنعت خودرو سازیتولید جهانی خودرو در سراشیبی سقوط اخبار خودرو سازان به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، نیسان موتورز نیز با توجه به کاهش تقاضای خرید خودرو در بازارهای جهانی از جمله چین تصمیم گرفته که میزان تولید خودروهای خود را در یک بازه زمانی سه ماهه به ۳۰ هزار دستگاه کمتر...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star