تولید فولاد سنگان مبارکه به ۴ میلیون تن می‌رسد

تولید فولاد سنگان مبارکه به 4 میلیون تن می‌رسد

اخبار متالوژی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، مدیرعامل فولاد سنگان مبارکه گفت:

میزان تولید واحد گندله‌سازی فولاد سنگان (مبارکه) تا پایان سال جاری، به ۴ میلیون تن خواهد رسید.

 به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد سنگان (مبارکه) سید محسن میرمحمدی در حاشیه برگزاری نمایشگاه «ایران متافو» ۱۲ آذرماه در جمع خبرنگاران عنوان کرد:

واحد گندله‌ سازی  با ۶۰ درصد ظرفیت خود در حال فعالیت است و میزان پیشرفت فیزیکی واحد کنسانتره نیز از مرز ۸۲ درصد عبور کرده است.

وی افزود:

اولویت اصلی این واحد تولیدی، تامین نیاز داخل است و ترجیح این مجموعه بر تولید محصولات با ارزش‌افزوده بالاست.

صادرات گندله در شرایطی که واحدهای فولادسازی داخلی نیاز جدی به این محصول دارند، معقول نیست.

میرمحمدی اظهار کرد:

حمل‌ونقل ۱۷ و نیم میلیون تن مواد اولیه نیازمند دو خطه شدن مسیر ریلی سنگان به جندق است و سرمایه‌گذاری در این حوزه ضرورت دارد.

وی افزود:

مسیر فعلی فقط جوابگوی حمل بین ۸  تا ۱۲ میلیون تن مواد اولیه فولادی است درحالی که طی سال‌های آینده باید ۲۲ میلیون تن مواد اولیه در این مسیر جابه‌جا شود.

مدیرعامل شرکت فولاد سنگان در مورد تامین آب مورد نیاز در صنایع سنگ‌آهن در منطقه سنگان گفت:

با مدیریت هماهنگ می‌توان آب‌های مرزی را که در حال حاضر بدون استفاده وارد افغانستان می‌شود، مهار کرد و به استفاده صنایع معدنی رساند، همچنین استفاده از پساب‌های شهری نیز فرصت مناسبی برای صنایع فولاد منطقه است.

میرمحمدی گفت:

بزرگترین واحد تولید کنسانتره‌سازی کشور در سنگان خواف با حمایت فولاد مبارکه در نیمه اول‌ سال آتی به بهره‌برداری می‌رسد.

نمایشگاه «ایران متافو» از ۱۱ تا ۱۴ آذرماه در محل نمایشگاه‌های دائمی تهران دایر است.

مجموعه کانسارهای سنگ آهن سنگان واقع در مرز افغانستان در محدوده مستطیل شکلی به طول تقریبی ۲۲ کیلومتر و عرض ۱۰ کیلومتر قرار دارد.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/12/57783392-1.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/12/57783392-1-150x150.jpgنویسندهمتالورژیاخبار,اخبار صنعت و معدن,فولاد,متالورژیتولید فولاد سنگان مبارکه به ۴ میلیون تن می‌رسد اخبار متالوژی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، مدیرعامل فولاد سنگان مبارکه گفت: میزان تولید واحد گندله‌سازی فولاد سنگان (مبارکه) تا پایان سال جاری، به ۴ میلیون تن خواهد رسید.  به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد سنگان (مبارکه) سید محسن میرمحمدی در...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star