تولید قطعات الکترونیکی خودرو توسط محققان کشور

تولید قطعات الکترونیکی خودرو توسط محققان کشور
اخبار قطعه سازان به نقل از “مهر” ، محققان کشور موفق به تولید برخی قطعات الکترونیکی خودرو شدند که منجر به کاهش نیاز به واردات این قطعات و رشد دانش بومی جهت تولید محصول مشابه برای خودروهای دیگر شده است.

بیشتر بدانید : تولید کنندگان قطعات تهویه و انتقال قدرت خودرو

بیشتر بدانید : تولید کنندگان قطعات جانبی موتور


 

رحمت‌الله حفاری مجری طرح تولید قطعات الکترونیکی خودرو گفت:

 

 از آن جایی که سنسور کنترل دمای آب از نوع مقاومت NTC است، با افزایش و کاهش دمای آب ولتاژ برگشتی به ECU تغییر کرده و از این طریق ECU با شناسایی دمای آب و میزان سردی و گرمی موتور، دور فن و میزان حرکت عقربه پشت آمپر را تنظیم می‌کند. همچنین حسگرهای فشار روغن نیز در صورت کاهش فشار روغن در مسیر، فعال شده و باعث روشن شدن چراغ اخطار در جلو آمپر می‌شود.

وی در خصوص رله ۱۵-۲۵،‌ ضمن اشاره به این مطلب که این رله مصارف زیادی در خودرو دارد،‌ گفت:

 

رله ۱۵-۲۵ معمولا در مسیر عبور جریان به بوق خودرو، کلیدهای شیشه بالابر و چراغ‌های خودرو قرار می‌گیرد و باعث عبور کنترل‌شده جریان جهت رسیدن به قطعه مورد نظر می‌شود.

حفاری در مورد رله دوبل نیز گفت:

 

این رله وظیفه انتقال فرمان عملکرد از ECU خودرو به پمپ پنزین، سنسور اکسیژن، کنیستربنزین و محفظه احتراق خودرو را بر عهده دارد. در حقیقت رله با تغییر مسیر جریان می‌تواند فرمان ECU را به هر یک از این قسمت‌ها منتقل کند.

وی اظهارکرد:

 

کلید شیشه بالابر نیز وظیفه کنترل عملکرد بالا و پایین شیشه‌های جلو و عقب و کلید تنظیم آیینه این مجموعه نیز وظیفه کنترل عملکرد تنظیم آیینه‌های جانبی را بر عهده دارد.

حفاری گفت:

 

تا این مرحله تعدادی از قطعات شامل کلیدهای شیشه بالابر و سنسورها پس از اخذ تأیید کیفی از خودروسازان وارد مرحله تولید انبوه شده و تعداد اندکی از آنها در مرحله اخذ تاییدیه است.

وی در خصوص مزایای این طرح تصریح کرد:

 

از مزایای این پروژه، افزایش اشتغال مولد، کاهش نیاز به واردات این قطعات و رشد دانش بومی جهت تولید محصول مشابه برای خودروهای دیگر است.

وی ادامه داد:

 

از آنجا که دانش تولید این قطعات قابل تعمیم به بسیاری از خودروهای بازار داخل و خارج است با بومی‌سازی آن، علاوه بر رفع نیاز خودروسازان داخلی، امکان تولید محصولات با قابلیت صادرات مهیا خواهد شد.

وی گفت:

 

اجرای این پروژه‌ها علاوه بر ارتقا دانش در جهت خودکفایی تولید محصولات مشابه، موجب اشتغال‌زایی برای ۵۰ نفر به طور مستقیم و ۱۰۰ نفر به طور غیر مستقیم شده است.

وی خاطرنشان کرد:

 

دریافت به موقع تسهیلات از صندوق «صحا» موجب تسریع در روند اجرای پروژه‌ها و تأمین به موقع ملزومات پروژه از جمله قالب‌ها و سایر موارد شده است؛ به ویژه این که در همین زمان پرداخت مطالبات توسط خودروسازان به شدت با تأخیر مواجه شده بود.

 

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/06/2476779-1.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/06/2476779-1-150x150.jpgpartsadminقطعه سازان خودرواخبار,پایگاه خبری قطعه سازان,خبرگزاری صنایع,خبرگزاری صنایع متالورژی,فولاد,قطعات خودرو,قطعه ساز,قطعه سازان,قطعه سازی,ماشین سازیتولید قطعات الکترونیکی خودرو توسط محققان کشور اخبار قطعه سازان به نقل از 'مهر' ، محققان کشور موفق به تولید برخی قطعات الکترونیکی خودرو شدند که منجر به کاهش نیاز به واردات این قطعات و رشد دانش بومی جهت تولید محصول مشابه برای خودروهای دیگر شده است. بیشتر بدانید : تولید کنندگان قطعات...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی