آمادگی خراسان رضوی برای تولید محصولات برندهای مطرح خودروسازی

تولید محصولات برندهای مطرح خودروسازی

اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از “خبرگزاری ایرنا” ، علی رسولیان افزود: با ساخت محصولات برندهای مطرح خودروسازی و استفاده از ظرفیتهای خودروسازان خراسانی می توان نیاز کشورهای همجوار را تامین کرد.
وی ادامه داد:

شرکتهای خودروسازی در خراسان رضوی به ویژه ایران خودرو در سالهای اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته اند و علاوه بر ارائه محصولات جدید سطح کیفی تولیدات خود را افزایش داده و اشتغال فراوان ایجاد کرده اند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت:

هم اینک ایران خودرو خراسان علاوه بر تولید اختصاصی پژو، در حوزه تولید خودروهای شاسی بلند از جمله هایما و سوزوکی ورود کرده و بازار خوبی در داخل کشور به دست آورده است.
وی افزود:

شرکت ایران خودرو خراسان می تواند با مونتاژ قطعات خودروهای شرکتهای صاحب نام دنیا بازار خوبی در داخل و خارج از کشور داشته باشد.

با این حال هنوز سرعت پیشرفت صنعت خودروسازی در کشور از خودروسازان دنیا کمتر است و باید با تقویت صنعتقطعه سازی در داخل بتوان علاوه بر ارائه محصولات جدید کاملا ایرانی به سمت تولید خودروهای برقی و پیشرفته رفت.


بیشتر بدانید:قطعات اصلی موتور چیست


رسولیان بر تقویت بخش قطعه سازی خراسان رضوی تاکید و بیان کرد:

صنعت قطعه سازی در این استان سهم بالایی از تولید و اشتغال دارد و به درجه ای از کیفیت رسیده که می تواند نیاز کشورهای همجوار را هم تامین کند.
وی ادامه داد:

با این حال سطح تامین خودروسازان داخلی از محصولات قطعه سازان چندان زیاد نیست و باید تلاش کرد مشارکت بیشتری بین خودروسازان و قطعه سازان برای تامین نیازهای یکدیگر بوجود آورد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت:

مشکل عمده قطعه سازان این استان در چند سال اخیر مطالبات معوق از خودروسازان و کمبود نقدینگی آنها بود.

این مساله ظرف دو سال اخیر با انعقاد قراردادی به مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال بین بانک صادرات، قطعه سازان و ایران خودرو رفع شد.
وی افزود:

امسال نیز قراردادی بین قطعه سازان، بانک صادرات و شرکت سایپا به مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال منعقد شد تا با پرداخت این مبلغ از طریق بانک صادرات به سایپا، مطالبات قطعه سازان از این شرکت وصول شود.
او ادامه داد:

صنعت قطعه سازی کم آب بر و اشتغالزاست که با محیط خشک و کم آب خراسان رضوی سازگاری دارد لذا تلاش می کنیم سهم اشتغال و تولید این صنعت را در استان افزایش دهیم.
رسولیان گفت:

با برنامه ریزی انجام گرفته طی چند سال آینده سهم ۱۸ درصدی قطعه سازان خراسان رضوی از تولید در کشور به ۲۰ درصدی افزایش پیدا خواهد کرد.
شرکت ایران خودرو خراسان با تولید سالانه ۱۴۰ هزار دستگاه شامل پژو، هایما، سوزوکی در فاصله ۴۵ کیلومتری غرب مشهد مستقر است.

فعالیت این شرکت خودروساز برای پنج هزار نفر به صورت مستقیم و ۱۲ هزار نفر به صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال کرده است.
همچنین یک واحد خودروسازی به نام ‘سناباد خودرو’ نیز در خراسان رضوی وجود دارد که غیرفعال است.

اخیرا نیز مجوز برای راه اندازی یک کارخانه خودروسازی با ظرفیت تولید ۱۲۰ هزار خودرو در سبزوار صادر شده است.
خراسان رضوی همچنین دارای ۳۵۰ واحد قطعه سازی است که با سرمایه گذاری ۷۶۰۰ میلیارد ریال ۱۴ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده اند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/09/n82676198-71890079.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/09/n82676198-71890079-150x150.jpgنویسندهقطعه سازان خودرواخبار,اخبار قطعه سازان,قطعه سازیآمادگی خراسان رضوی برای تولید محصولات برندهای مطرح خودروسازی اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از 'خبرگزاری ایرنا' ، علی رسولیان افزود: با ساخت محصولات برندهای مطرح خودروسازی و استفاده از ظرفیتهای خودروسازان خراسانی می توان نیاز کشورهای همجوار را تامین کرد. وی ادامه داد: شرکتهای خودروسازی در خراسان رضوی به ویژه...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی