تولید ۲۰ درصد محصولات فولادی طولی کشور در آذربایجان‌شرقی

تولید 20 درصد محصولات فولادی طولی کشور در آذربایجان‌شرقی

اخبار متالوژی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت:

تولید محصول نهایی شرکت‌های فولادی استان طی ۶ ماهه امسال یک میلیون و ۹۳۰ هزار تن معادل ۲۰ درصد تولید محصول طولی فولادی کشور می‌باشد.

 «حسین نجاتی» با اعلام این خبر اظهار کرد:

این استان از نظر ظرفیت بالقوه تولید، با تولید بالغ بر ۱٫۵ میلیون تن شمش فولاد معادل ۱۵ درصد ظرفیت کشور و ۵٫۵ میلیون تن مقاطع فولاد ساختمانی معادل ۲۴ درصد ظرفیت کشور، یکی از قطب‌های فولادی در محصولات نهایی و طولی است.

وی هم‌چنین از رتبه اول کشور و چهارم استان در میان کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا در تولید مقاطع طولی خبر داد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی میزان تولید واحدهای فولادسازی استان در سال جاری را ۹۵۰ هزار تن فولاد خام و سه میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصولات نهایی اعلام کرد و گفت:

این میزان تولید در هفت ماهه امسال برابر با ۶۱۰ هزار تن فولاد خام و دو میلیون و ۱۴۴ هزار تن محصول نهایی است و پیش‌بینی می‌کنیم که تولید صنعت فولاد استان تا پایان سال جاری به رقمی بالغ بر یک میلیون و ۵۰ هزار تن در فولاد خام و بیش از سه میلیون ۶۸۰ هزار تن محصول نهایی برسد.

نجاتی میزان صادرات واحدهای فولادی استان طی هفت ماهه سالجاری را معادل ۱۵۳ هزار برشمرد و افزود:

میزان ارزآوری هفت ماهه امسال بالغ بر ۶۵٫۵ میلیون دلار است.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/12/57782077.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/12/57782077-150x150.jpgنویسندهمتالورژیاخبار,اخبار صنعت و معدن,فولاد,متالورژیتولید ۲۰ درصد محصولات فولادی طولی کشور در آذربایجان‌شرقی اخبار متالوژی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: تولید محصول نهایی شرکت‌های فولادی استان طی ۶ ماهه امسال یک میلیون و ۹۳۰ هزار تن معادل ۲۰ درصد تولید محصول طولی فولادی کشور می‌باشد.  «حسین نجاتی»...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star