۹۵/۱۱/۳۰

توهین به بخش معدن با ماده ۵۴ قانون برنامه ششم

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو بخشی از ماده ۵۴ قانون برنامه ششم توسعه را توهین به معدنکاران توصیف کرد.
پایگاه خبری قطعه سازان
به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، محمود نوریان درباره ارزیابی از ماده ۵۴ قانون برنامه ششم توسعه و تاثیر آن بر شرکت‌های معدنی گفت: سوال اینجاست در کجای دنیا از فروش یک شرکت این میزان عوارض گرفته می‌شود که در کشورمان چنین عوارضی می‌گیریم. علاوه بر این موضوع به نحوه اجرای این ماده هم اعتراض وجود دارد.
وی افزود: اگر دولت اعلام می‌کرد شرکت‌های معدنی حتی ۹۰ درصد سود خود را به عنوان مالیات بدهند مشکلی وجود نداشت زیرا تکلیف خود را می‌دانستیم و مشخص می‌شد که فعالیت در بخش معدن صرفه اقتصادی دارد یا خیر.
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: متاسفانه در ماده ۵۴ قانون برنامه ششم توسعه، واریز یک درصد فروش شرکت‌های معدنی به خزانه کشوری به گونه‌ای است که ابتدا شرکت‌های معدنی را محکوم به تخریب محیط‌زیست و آسیب زدن به روستاها می‌کنند و سپس آن شرکت را به پرداخت یک درصد فروش محکوم می‌کنند. این شیوه برخورد با شرکت‌های معدنی توهین آمیز و نامناسب است.
نوریان توضیح داد: اگر دولت واقعا فکر می‌کند با این روش‌ها بخش معدن توسعه پیدا می‌کند در اشتباه است و بهتر است به صراحت بگوید بخش معدن درصدی از فروش خود را به خزانه واریز کند. نه اینکه با چنین سازوکاری این پول را از بخش معدن دریافت کند.
نوریان یادآوری کرد: نمونه این مصوبه، یک درصد عوارض زیست‌محیطی بود که پیش از قانون تجمیع عوارض وجود داشت، جالب اینجاست که شرکت‌های معدنی همیشه محکوم به آلایندگی محیط‌زیست می‌شوند. خوب بود که ضوابط آلایندگی شرکت‌های معدنی به صورت دقیق می‌شد تا حرف و حدیثی در مورد پرداخت یک درصد فروش پیش نمی‌آمد اما متاسفانه هم‌اکنون ضوابط روشن و شفاف نیست.
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو خاطرنشان کرد: یک درصد فروش شرکت‌های معدنی برای برخی شرکت‌ها درصد بسیار بالایی از سود را شامل می‌شود، در حال حاضر معادن به اندازه خود دچار مشکلات عدیده هستند و با این تصمیمات فشار‌ها مضاعف می‌شود آن وقت انتظار توسعه معادن را هم داریم. این یک تناقض آشکار است.
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/02/888-1024x683.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/02/888-150x150.jpgpartsadminصنعت و معدناخبار,خبرگزاری,خبرگزاری صنایع,خبرگزاری صنایع متالورژی۹۵/۱۱/۳۰ توهین به بخش معدن با ماده ۵۴ قانون برنامه ششم مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو بخشی از ماده ۵۴ قانون برنامه ششم توسعه را توهین به معدنکاران توصیف کرد. به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، محمود نوریان درباره ارزیابی از ماده ۵۴ قانون برنامه ششم توسعه و تاثیر آن بر...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی