تیتر امشب شبکه خبر سیما: محصولات تقلبی،عمده ترین مشکل تعمیرکاران خودرو

 

پایگاه خبری قطعه سازان

 

اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از انجمن قطعه‌سازان :

رضا رضایی رئیس انجمن قطعه سازان با اشاره به وجود ۱۰۰۰ قطعه ساز گفت: فقط ۶۰۰ شرکت قطعه ساز شناسایی شده اند و دارای کد هستند و مقید به تولید قطعات داخلی با کیفیت هستند. او گفت: این تولید کنندگان برای ما قابل رصد و کنترل هستند.

او ادامه داد : ۴۰۰ قطعه ساز دیگر برای ما قابل شناسایی نیستند و جنس نامطلوب و تقلبی تولید می کنند،در حال حاضر وزارت صنایع بسیار سختگیرانه عمل می کنند و امیدواریم که تولیدات قطعه خودرو به سمت و سوی کیفیت مطلوب پیش رود و جلوی قاچاق گرفته شود.

 


بیشتر بدانید:  برترین تولید کنندگان بدنه خودرو در ایران


 

رضایی با اشاره به اینکه جنس قاچاق در بازار ۳۳ درصد قیمت واقعی را کاهش می دهد گفت: امیدواریم همه قطعات دارای شناسه تولید باشند.

رئیس انجمن قطعه سازان از مصرف کنندگان خواست که قطعات داخلی با کیفیت مطلوب استفاده کنند. وی افزود: برخی مواقع واردکنندگان لوازم و قطعات خودرو در خارج از کشورقطعه خودرو را با بسته بندی و برند اصلی انجام می دهند که تشخیص تقلبی و اصل بودن آن به سختی صورت می گیرد.

او با بیان اینکه قطعه سازان قانونی و برند معروف کد شناسایی و کد رهگیری دارند افزود: رضایی معضل اصلی را تولید نامطلوب و قاچاق دانست ، تولید قطعات داخلی با کیفیت مطلوب توان اشباه بازار را ندارند و همین کشش بازار باعث ورود جنس خارجی نامطلوب یا تولید داخلی زیر پله ای و نامرغوب می کند.

رضایی افزود: سال گذشته ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو تولید شده است که این حجم خودرو بیشتر از تولید خود به قطعات یدکی نیاز دارند.

او گفت: قطعات نامطلوب باید برگشت داده شوند و روی خودرو سوار نشود ، براساس سفارشی که شرکت خودرو ساز به شرکت قطعه ساز می دهد، ابتدا باید براساس الزامات استاندارد و شرایط هشت گانه ای نمونه سازی شود و این نمونه ها آنقدر تکرار می شود تا با کیفیت و قالب نوع اصلی (اورجینال) تطبیق یابد.

رضایی گفت: بیش از ۱۷ نوع خودرو جدید به بازار می آید که براساس شرایط استاندارد تولید و قطعه سازی می شود.

 

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2016/12/ghete-2_71.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2016/12/ghete-2_71-150x150.jpgنویسندهقطعه سازان خودروپایگاه خبری قطعه سازان,تعمیرکاران خودرو,محصولات تقلبیتیتر امشب شبکه خبر سیما: محصولات تقلبی،عمده ترین مشکل تعمیرکاران خودرو     اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از انجمن قطعه‌سازان : رضا رضایی رئیس انجمن قطعه سازان با اشاره به وجود ۱۰۰۰ قطعه ساز گفت: فقط ۶۰۰ شرکت قطعه ساز شناسایی شده اند و دارای کد هستند و مقید به تولید قطعات...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی