حمایت غیر مستقیم دولت از صنعت خودروسازی با اعمال محدودیت در واردات خودروهای خارجی

حمایت غیر مستقیم دولت از صنعت خودروسازی با اعمال محدودیت در واردات خودروهای خارجی

اخبار خودرو سازان به نقل از خبر خودرو :

یک کارشناس صنعت خودرو کشور گفت: شرکت های خودروسازی کوچک توان رقابت در بازارهای جهانی را ندارند چرا که خودروسازان بزرگ این صنعت را به انحصار خود درآورده اند و عرصه را برای رقابت خودروسازان کوچک محدود می کنند.

جواد مرزبان در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو افزود: صنعت خودروسازی ایران نیز در انحصار خودروسازان بزرگ جهانی است و این امر موجب بروز ناهمواری در مسیر جهانی شدن این صنعت شده چرا که کاهش رقابت پذیری خودروهای داخلی را در پی دارد.


بیشتر بدانید : برترین تولید کنندگان قطعات تهویه و انتقال قدرت خودرو در ایران


 

وی در ادامه تصریح کرد: شرکت های خودروسازی بزرگ به دنبال حذف خودروسازان کوچک هستند و از این طریق مانع رشد و پیشرفت  این صنعت در بازارهای جهانی خواهند شد.

وی با اشاره به اهمیت حمایت از تولیدکنندگان داخلی در بهبود وضعیت خودروسازی ایران اظهار داشت: حمایت از تولید کنندگان داخلی اهمیت بسزایی در رشد و ارتقای توان رقابت پذیری خودروهای داخلی دارد بنابراین دولت باید نهایت توجه را به این مسئله داشته باشد و مصرف کنندگان بجای خرید خودروهای خارجی در راستای حمایت از تولیدکنندگان به خرید محصولات داخلی روی آورند.

مرزبان در ادامه بیان کرد: دولت می تواند با اعمال محدودیت های وارداتی و افزایش تعرفه ها مانع ورود خودروهای خارجی به کشور شود و به صورت غیر مستقیم از خودروسازان داخلی حمایت نماید.

این کارشناس صنعت خودرو کشور در پایان ابراز داشت: جهانی شدن ابزاری برای رشد قدرت های اقتصادی بزرگ است تا بتوانند کشورهای ضعیف تر و با اقتصاد محدود تر را به استعمار خود درآورند لذا ایجاد انحصار در صنعت خودروسازی یکی از این قبیل ابزارها در جهت محدود کردن صنعت خودروسازی ایران و ممانعت از ورود آن به بازارهای جهانی است.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/08/ShowImage-1-1.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/08/ShowImage-1-1-150x146.jpgpartsadminخودرو سازاناخبار,اخبار خودرو,اخبار صنایع خودرو,اخبار صنعت خودرو,پایگاه خبری خودرو سازان,خودرو,خودرو سازی,قطعه سازیحمایت غیر مستقیم دولت از صنعت خودروسازی با اعمال محدودیت در واردات خودروهای خارجی اخبار خودرو سازان به نقل از خبر خودرو : یک کارشناس صنعت خودرو کشور گفت: شرکت های خودروسازی کوچک توان رقابت در بازارهای جهانی را ندارند چرا که خودروسازان بزرگ این صنعت را به انحصار خود درآورده...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی