نقش کمرنگ قطعه سازان در قراردادهای خودرویی :

شروطی برای دستیابی به عمق ساخت داخل خودروهای جدید

نقش کمرنگ قطعه سازان در قراردادهای خودرویی : شروطی برای دستیابی به عمق ساخت داخل خودروهای جدید

اخبار قطعه سازان به نقل از خبر خودرو :

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازان خودرو کشور می گوید : همچنان حضور قطعه سازان داخلی در قراردادهای جدید خودرویی بسیار کم رنگ است این در حالی است که برای اجرای قراردادهای جدید داخلی سازی باید زیرساخت های لازم فراهم شود.

آرش محبی نژاد در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو ، اظهار داشت : باید فکری اساسی و زیربنایی برای قطعه سازان شود تا در جریان تولیدات جدید شاهد افت تولید و افزایش مشکلات قطعه سازان نباشیم.

وی با انتقاد نسبت به سیاست گذاران صنعت خودرو در جریان همکاری های خودرویی تاکید کرد : متاسفانه به جهت شرایط موجود و نبود سیاست گذاری دقیق، برنامه ریزی آتی قطعه سازان با ابهامات زیادی همراه شده است .


بیشتر بدانید : قطعات اصلی موتور چیست


 

وی در ادامه به تقاضای انجمن قطعه سازان همگن از سیاست گذاران بخش صنعت خودرو اشاره کرد و گفت : از وزارت صنعت ، معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تقاضا داریم چنانچه برنامه ای در خصوص همکاری قطعه سازان در تولیدات جدید و همچنین جریان توقف تولیدات قدیمی وجود دارد، اعلام کنند تا قطعه سازان در جریان شرایط موجود قرار گیرند.

وی تصریح کرد : در صورت نبود برنامه ای در این زمینه ، باید به سرعت این برنامه تدوین شود.

وی با اشاره به معضل تولید خودروهای جدید برای قطعه سازان ، خاطر نشان کرد : در شرایطی که روز به روز اوضاع مالی قطعه سازان سخت تر می شود قطعا تولید خودروهای جدید به جهت شیب عمق ساخت داخل موجب کاهش سهم قطعه سازان داخلی در روند تولید خواهد شد و ادامه این شرایط اوضاع واحدهای قطعه سازی را نگران کننده تر خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به شروط چهارگانه وزارت صنعت برای مشارکت های جدید خودروسازان گفت : یکی از این شروط شروع تولید با عمق ساخت داخل ۴۰ درصد بود که در صورتی که این شرایط در تولیدات جدید رعایت شود قطعا ظرف یک تا دو سال به عمق ساخت داخل ۷۰ درصد می رسیم اما چنانچه شروع با ساخت داخل کمتری باشد مسلما در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

این فعال در صنعت قطعه سازی کشور در ادامه بخشی از مشکل قطعه سازان را نقدینگی اعلام کرد و افزود : امروز علاوه بر خودروساز ، قطعه ساز نیز با مشکلات جدی سرمایه در گردش و هزینه مالی ، رکود و کسری نقدینگی روبرو است که باید به شکل اساسی این مشکلات حل شود.

محبی نژاد تامین سرمایه در گردش و ثابت را دغدغه ای در صنعت قطعه سازی دانست و تاکید کرد : صنعت قطعه سازی برای تامین نیازمندی ها و الزامات استانداردی خودروها و جذب دانش فنی جدید بی شک نیازمند سرمایه گذاری است.

وی تصریح کرد : از آنجا که استاندارد خودروهای جدید در حال تغییر است از این رو خودروسازان جهانی نیز در جریان همکاری ها ، انتظارات بیشتری را از قطعه سازان داخلی خواهند داشت .

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/08/ShowImage-1-4.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/08/ShowImage-1-4-150x150.jpgpartsadminقطعه سازان خودرواخبار قطعه سازان,پایگاه خبری قطعه سازان,قطعات خودرو,قطعه ساز,قطعه سازان,قطعه سازان خودرو,قطعه سازی,ماشین سازینقش کمرنگ قطعه سازان در قراردادهای خودرویی : شروطی برای دستیابی به عمق ساخت داخل خودروهای جدید اخبار قطعه سازان به نقل از خبر خودرو : دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازان خودرو کشور می گوید : همچنان حضور قطعه سازان داخلی در قراردادهای جدید خودرویی بسیار کم رنگ است این...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star