رشد ۲۷ درصدی صادرات فولادسازان بزرگ در سال جاری

رشد 27 درصدی صادرات فولادسازان بزرگ در سال جاری

اخبار متالوژی به نقل از “ایران اکونومیست” ،  به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، ۹ شرکت بزرگ فولاد ساز کشور شامل فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان، فولاد خوزستان، فولاد اکسین، فولاد هرمزگان، فولاد آلیاژی ایران، فولاد آذربایجان، فولاد خراسان و فولاد کاوه جنوب از ابتدای فروردین تا پایان آبان، چهار میلیون و ۵۶۶ هزار و ۳۱۸ تن فولاد خام و محصولات فولادی صادر کردند.

برپایه این گزارش، شرکت های ذکر شده طی ماه آبان، ۵۸۴ هزار و ۸۴۷ تن فولاد خام و محصولات فولادی صادر کردند که در همسنجی با پارسال ۵۷ درصد رشد نشان می دهد.
محصولات صادر شده شامل بلوم، بیلت، اسلب، تیرآهن، میلگرد، تختال، شمش چدن، ورق (گرم، سرد، عریض و گالوانیزه)، کلاف (گرم، سرد، قلع اندود، اسیدشویی و سخت سرد)، میلگرد، آهن اسفنجی و … بود.
جمهوری اسلامی چهاردهمین فولاد ساز جهان محسوب می شود و پارسال به میزان حدود ۱۸ میلیون تن فولاد خام تولید داشت و با توجه به ظرفیت ۳۰ میلیون تنی کنونی، انتظار می رود امسال بیش از ۲۲ میلیون تن فولاد خام تولید شود.
پارسال میزان صادرات فولاد کشور به رقم رکورد گونه بیش از پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسید و پیش بینی می شود امسال به فراتر از ۶ میلیون تن برسد.
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/12/531949_960.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/12/531949_960-150x150.jpgنویسندهمتالورژیاخبار,اخبار صنعت و معدن,فولاد,متالورژیرشد ۲۷ درصدی صادرات فولادسازان بزرگ در سال جاری اخبار متالوژی به نقل از 'ایران اکونومیست' ،  به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، ۹ شرکت بزرگ فولاد ساز کشور شامل فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان، فولاد خوزستان، فولاد اکسین، فولاد هرمزگان، فولاد آلیاژی...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی