رشد ۴۷ درصدی تولید فولاد ایران در سه ماهه نخست ۲۰۱۸

 

رشد 47 درصدی تولید فولاد ایران در سه ماهه نخست 2018

اخبار متالوژی به نقل از “ایران اکونومیست” ، به نقل از انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد خام جهان در این ماه رشد چهار درصدی داشته و در مجموع سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی (۱۱ دی ماه ۹۶ تا ۱۱ فروردین ۹۷) ۴٫۱ درصد رشد داشت.
برپایه این گزارش، آهن اسفنجی تولید ماه مارس ایران ۲ میلیون و ۱۲۵ هزار تن بوده که در همسنجی با پارسال جهش ۴۷٫۳ درصدی به ثبت رساند.
در مجموع سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی نیز تولید آهن اسفنجی ایران رشد ۵۲٫۴ درصدی داشته و دارای رتبه دوم جهان است.
پیش از این انجمن فولاد ایران اعلام کرده بود، میزان کل صادرات زنجیره فولاد با توجه به رشد تولید این محصولات در سال ۹۶ از ۹٫۲ میلیون تن عبور کرد.
میزان استخراج سالیانه معادن کشور حدود ۴۰۰ میلیون تن برآورد می شود که بیش از ۶۰ درصد آنها مصالح ساختمانی است.
بر پایه اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، شمار معادن کشور افزون بر ۱۰ هزار واحد است که نزدیک به ۶ هزار معدن فعال و بقیه در دست تجهیز یا راکد است.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/05/652512_895.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/05/652512_895-150x150.jpgنویسندهمتالورژیاخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت و معدن,فولاد,متالورژیرشد ۴۷ درصدی تولید فولاد ایران در سه ماهه نخست ۲۰۱۸   اخبار متالوژی به نقل از 'ایران اکونومیست' ، به نقل از انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد خام جهان در این ماه رشد چهار درصدی داشته و در مجموع سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی (۱۱ دی ماه ۹۶ تا...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star