رشد ۹٫۴ درصدی تولید خودرو در سال جاری

رشد 9.4 درصدی تولید خودرو در سال جاری

اخبار خودرو سازان به نقل از “ایران اکونومیست” ، تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز اعلام کرد آمار تجمعی تولید خودرو سواری تا پایان خردادماه امسال ۳۱۷ هزار و ۸۱۰ دستگاه بود که در مقایسه با مدت مشابه پارسال (تولید ۲۹۰ هزار و ۸۸۷ دستگاه) با ۹٫۳ درصد افزایش همراه بود.
تا پایان خردادماه ۲۴۴ دستگاه ون در کشور تولید شد که با توجه به تولید ۲۱۰ دستگاه ون در مدت مشابه پارسال، افزایش ۱۶٫۲ درصدی را تجربه کرد.
در سه ماه نخست امسال ۱۴ هزار و ۸۰ دستگاه وانت در کشور تولید شد که با احتساب ۱۳ هزار و ۹ دستگاه تولیدی خرداد ماه ۱۳۹۶، افزایش ۸٫۲ درصدی داشت.
تولید مینی بوس و میدل باس در سه ماه نخست امسال با افزایش ۱۳۱٫۳ درصدی همراه بود.
بر این اساس، تا پایان خردادماه امسال ۴۸۸ دستگاه از این خودروها در کشور تولید شد.
تا پایان خردادماه امسال تولید کامیونت، کامیون و کشنده سه هزار و ۸۴۸ دستگاه خودرو و پارسال سه هزار و ۳۰ دستگاه بود که افزایش ۲۷ درصدی را ثبت کرد.
چندی پیش وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:
پارسال یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۷۷۸ دستگاه خودرو در کشور تولید شد که در مقایسه با سال ۱۳۹۵ (یک میلیون و ۳۵۰ هزار و ۳۷۷ دستگاه خودرو) ۱۳٫۷ درصد افزایش داشت.
ساماندهی واردات و صادرات و حمایت از خودکفایی در تولید کالاها از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.
پس از آن، سال ۱۳۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت.
سال ۱۳۹۶ نیز «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» بود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار سال ۱۳۹۷ را «حمایت از کالای ایرانی» اعلام کردند.
دولت نیز در بخشنامه ای، همه دستگاه های دولتی را از خرید کالاهای خارجی که مشابه خارجی دارند، منع کرد.
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/07/705199_382.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/07/705199_382-150x150.jpgنویسندهخودرو سازاناخبار,اخبار خودرو,اخبار صنایع خودرو,صنعت خودرو سازیرشد ۹٫۴ درصدی تولید خودرو در سال جاری اخبار خودرو سازان به نقل از 'ایران اکونومیست' ، تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز اعلام کرد آمار تجمعی تولید خودرو سواری تا پایان خردادماه امسال ۳۱۷ هزار و ۸۱۰ دستگاه بود که در مقایسه با مدت مشابه پارسال (تولید ۲۹۰...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star