رکورد جدید تولید روزانه در واحد احیا مستقیم فولاد مبارکه ثبت شد

رکورد تولید روزانه فولاد مبارکه

اخبار متالوژی به نقل از “خبرگزاری ایرنا ” ، به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه، کارشناس تعمیرات مکانیک احیا مستقیم شمارۀ یک این مجتمع صنعتی گفت: کارکنان مدول اف این واحد، به رکورد تولید روزانه ۳هزار و ۲۲۵ تن آهن اسفنجی دست یافتند.
محمد نوروزی افزود: ظرفیت اسمی روزانه مدول اف به میزان ۲هزار و ۴۰۰ تن با احتساب یک ماه توقف برنامه ریزی شده است که با بهبود و آنالیز شرایط فرآیند، تغییر در شارژ گندله مناسب، تزریق اکسیژن و با رعایت کلیه اصول ایمنی مربوط به کارکنان و تجهیزات، رکورد جدید روزانه در این واحد محقق شد.
وی گفت: عملیات بهبود و برخی اصلاحات در این ناحیه، به منظور تأمین حداکثری نیاز فولاد مبارکه به آهن اسفنجی انجام شد و هم اکنون تولید هریک از مدول های ۶ گانه به ۹۰۰هزار تن در سال رسیده است.


بیشتر بدانید:متالورژی چیست؟


واحد احیا مستقیم شماره یک ناحیۀ آهن سازی، شامل ۶ مدول احیا به روش میدرکس است که پنج مدول (A تا E) از سری میدرکس ۶۰۰ با ظرفیت تولید ۶۰۰ هزار تن در سال و مدول F سری ۸۰۰ میدرکس دارای تولید ۸۰۰ هزار تن در سال است.
فولاد مبارکه بزرگترین مجتمع صنعتی کشور و بزرگترین تولیدکننده فولاد تخت در خاورمیانه است.
این مجتمع فولادی با سهم بیش از ۵۰ درصدی در تولید فولاد کشور دارای ارزش فعلی ۲۰۰ هزار میلیارد ریال است.
شرکت فولاد مبارکه با داشتن حدود ۱۲ میلیون تُن ظرفیت آهن اسفنجی بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان محسوب می شود.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/09/n82666394-71871920.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/09/n82666394-71871920-150x150.jpgنویسندهمتالورژیاخبار,اخبار صنعت و معدن,فولادرکورد جدید تولید روزانه در واحد احیا مستقیم فولاد مبارکه ثبت شد اخبار متالوژی به نقل از 'خبرگزاری ایرنا ' ، به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه، کارشناس تعمیرات مکانیک احیا مستقیم شمارۀ یک این مجتمع صنعتی گفت: کارکنان مدول اف این واحد، به رکورد تولید روزانه ۳هزار و...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی