اخبار صنعت و معدن به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از فعالیت ۴۶۴ معدن دارای پروانه بهره‌برداری در استان خبر داد.

پریسا عابدپور در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر در آذربایجان غربی تعداد ۴۶۴ واحد معدن بهره برداری در حال فعالیت است که با به بهره برداری رسیدن معادن دارای گواهی کشف امسال افزایش چشمگیری خواهیم داشت.

وی همچنین در ادامه افزود: در استان تعداد ۲۱۰ معدن دارای پروانه اکتشاف در حال اکتشاف و ذخیره‌سنجی است.

عابدپور در خصوص معادن دارای گواهی کشف نیز اظهار کرد: تعداد ۳۲ معدن دارای گواهی کشف با ذخیره قطعی ۶ میلیون و ۵۲۳ هزار تن در حال فعالیت هستند.

وی در خصوص سه ماهه نخست سالجاری بیان کرد: در سه ماهه نخست سالجاری تعداد ۲۵ فقره پروانه اکتشاف و تعداد ۷ فقره گواهی کشف با سرمایه گذاری ۶ هزار و ۸۸۲ میلیون ریال صادر شده است.

معاون امور معادن و صنایع معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی عنوان کرد: همچنین در سه ماهه نخست امسال تعداد ۶ فقره پروانه بهره برداری با ظرفیت استخراج ۱۴۹ هزار و ۲۰۰ هزار و با ایجاد اشتغال برای ۸۲ نفر به صورت مستقیم صادر شده است.

وی با اشاره به معادن باریت مهاباد گفت: معادن باریت شهرستان مهاباد با استخراج سالانه بیش از ۳۶ هزار تن ماده معدنی باریت برای ۱۷۱ نفر موقعیت مستقیم شغلی ایجاد کرده که بیشترین کار برد ماده باریت در اکتشافات چاه‌های نفت و گاز است و مقداری هم در صنایع شیشه و صنایع شیمیایی مصرف می‌شود.

عابد پور با اشاره به اینکه از طرح‌های زیربنایی پیش بینی شده از محل درآمدهای فعالیت های معدنی در استان ۱۹ کیلومتر جاده دسترسی به معادن شمال استان آماده بهره برداری است تصریح کرد: این جاده از سه راهی ایواوغلی تا معادن منطقه دول کندی به طول ۱۹ کیلومتر اجرا و به اتمام رسیده است که با افتتاح این جاده روستاهای سیه باز و دول کندی و … نیزاز جاده آسفالت برخوردار خواهند شد.

وی در ادامه افزود: در آذربایجان غربی تا کنون حدود ۶۰ کیلومتر راه دسترسی به معادن استان با هزینه‌ای بالغ بر ۳۲۳ میلیارد ریال به اتمام رسیده است.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2019/07/57773440.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2019/07/57773440-150x150.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت و معدن,معدناخبار صنعت و معدن به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از فعالیت ۴۶۴ معدن دارای پروانه بهره‌برداری در استان خبر داد. پریسا عابدپور در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر در آذربایجان غربی تعداد ۴۶۴...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star