کاهش بیش از ۸درصدی شمار و ارزش خودروهای وارداتی در سال ۱۳۹۶

کاهش بیش از 8درصدی شمار و ارزش خودروهای وارداتی در سال 1396

اخبار خودرو سازان به نقل از “ایران اکونومیست” ، به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران؛ پارسال ۷۰ هزار و ۷۵ دستگاه خودرو سواری به ارزش یک میلیارد و ۸۳۸ میلیون و ۸۵۱ هزار دلار وارد کشور شد.

در سال ۱۳۹۵ تعداد ۷۶ هزار و ۷۱۵ دستگاه خودرو به ارزش ۲ میلیارد و ۸ میلیون و ۲۸۷ هزار دلار وارد کشور شده بود.

طبق اعلام گمرک همه خودروهای وارداتی به کشور در سال ۱۳۹۶ مجوزهای قانونی از جمله مجوز ثبت سفارش سازمان توسعه تجارت را داشتند.

گمرک جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از تولید و بهبود فضای کسب و کار در بخشنامه ای اعلام کرد از آغاز امسال دریافت ضمانتنامه بانکی واردات خودرو و تسهیلات ضمانتنامه کالای مشابه ممنوع است.

همچنین برای حمایت از تولید داخلی خودرو، آن دسته از کالاهای وارداتی که حقوق ورودی بالای ۲۶درصد دارند، نمی توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

ساماندهی واردات و صادرات و حمایت از تولید داخلی از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.

پس از آن، سال ۱۳۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» و سال ۱۳۹۶«اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» نام گرفت.

امسال نیز سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری شده است.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/04/627837_536.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/04/627837_536-150x150.jpgنویسندهخودرو سازاناخبار,اخبار خودرو,خودرو سازی,صنعت خودرو سازیکاهش بیش از ۸درصدی شمار و ارزش خودروهای وارداتی در سال ۱۳۹۶ اخبار خودرو سازان به نقل از 'ایران اکونومیست' ، به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران؛ پارسال ۷۰ هزار و ۷۵ دستگاه خودرو سواری به ارزش یک میلیارد و ۸۳۸ میلیون و ۸۵۱ هزار دلار وارد کشور شد. در...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star