صادرات معدنی افت کرد؛ صنعتی رشد

صادرات معدنی افت کرد؛ صنعتی رشد

اخبار صنعت و معدن به نقل از “خبرگزاری ایسنا”، میزان صادرات در بخش صنعت و معدن طی سه ماهه نخست سال جاری از لحاظ ارزشی به ترتیب با رشد ۲۳.۶ درصدی و کاهش ۲۲.۹ درصدی و از نظر وزنی با رشد ۱۰.۹ درصدی و کاهش ۱۴.۲ درصدی روبرو شده است.

میزان صادرات در بخش صنعت طی ۹۰ روز ابتدای سال جاری معادل ۴ میلیارد و ۷۹۶ میلیون دلار بوده که در قیاس با صادرات ۳ میلیارد و ۸۸۱ میلیون دلاری این بخش نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشدی ۲۳.۶ درصدی روبرو شده است.

هم‌چنین میزان صادرات بخش معدن در سه ماهه ابتدایی سال جاری برابر ۳۲۳ میلیون دلار بود که در مقایسه با میزان صادرات ۴۳۲ میلیون دلاری مدت مشابه سال گذشته شاهد افت ۲۲.۹ درصدی صادرات در بخش معدن هستیم.

این درحالی است که میزان صادرات وزنی صنایع طی مدت مذکور ۱۱ میلیون و ۲۰۳هزار تن بود که نسبت به صادرات ۱۰ میلیون و ۱۰۱ هزار تنی در مدت مشابه سال گذشته ۱۰.۹ درصد رشد داشته است.

در مورد صادرات وزنی معادن در سه ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه نیز صادرات ۶ میلیون و ۱۰۶ هزار تنی به ۵ میلیون و ۲۳۹ هزار تن تقلیل یافته است که کاهشی ۱۴.۲ درصدی را نشان می دهد.

در ذیل جداول مربوط به صادرات حوزه صنعت و معدن طی سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزشی و وزنی که به صورت اختصاصی قرار گرفته آمده است:

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/09/57434581.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/09/57434581-150x150.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صادرات معدنی,صنعت و معدنصادرات معدنی افت کرد؛ صنعتی رشد اخبار صنعت و معدن به نقل از 'خبرگزاری ایسنا'، میزان صادرات در بخش صنعت و معدن طی سه ماهه نخست سال جاری از لحاظ ارزشی به ترتیب با رشد ۲۳.۶ درصدی و کاهش ۲۲.۹ درصدی و از نظر وزنی با رشد ۱۰.۹ درصدی و...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star