صنعت قطعه سازی هویت دهنده صنعت خودروسازی کشور است

صنعت قطعه سازی هویت دهنده صنعت خودروسازی کشور است

اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از “ایران اکونومیست” ، به گزارش فراسو به نقل از سایپا نیوز؛ معصوم نجفیان با بیان مطلب فوق افزود:

از آنجا که عرضه محصولات گروه خودرو سازی سایپا در بازار داخلی و حوزه صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶% درصد افزایش پیدا کرده، می‌توان عنوان کرد که عوامل متعددی سبب ایجاد این رشد چشمگیر شده است.

وی تصریح کرد:

با توجه به اینکه شرکت سازه گستر بزرگ‌ترین مدیریت زنجیره تامین گروه خودروسازی سایپا را برعهده دارد همواره شعار حمایت از تولید داخلی و تامین قطعات از منابع داخلی را سرلوحه اقدامات قرارداده و حجم قرارداهای منعقد شده با قطعه سازان گویای این مطلب است.

مدیرعامل سازه گستر گفت:

در حال حاضر تولیدکنندگان داخلی با مشکلات زیادی از قبیل رشد شتابان نرخ دلار، افزایش قیمت مواد اولیه با منشا خارجی و داخلی دست و پنجه نرم می کنند و ما به عنوان مدیریت زنجیره تامین به تمام این مسائل واقف هستیم.

وی تاکید کرد:

به همین منظور در چند ماهه گذشته براساس دستور مدیریت ارشد گروه خودروسازی سایپا توافق نامه هایی با شبکه بانکی منعقد و بخشی از مطالبات شرکت های قطعه ساز پرداخت شد تا جریان تولید، اصالت و موجودیت خود را حفظ نماید.

وی درادامه خاطرنشان کرد:

یکی دیگر از اقدامات مهم در حمایت از صنعت قطعه سازی نقش آفرینی آنان در حوزه توسعه پلت فرم های داخلی و محصولات تولیدی مشترک با شرکای خارجی خطوط تولید است و دراین زمینه شرکت سازه گستر از طریق برگزاری جلسات و فراخوان به قطعه سازان در صدد تشویق مشارکت هر چه بیشتر شرکت های قطعه ساز است و نمایشگاه دائمی از نمونه قطعات خودروهای شرکاء خارجی که در حال حاضر مونتاژ داخلی می شود جهت ساخت داخل در محل شرکت سازه گسترایجاد شد.

نجفیان با اشاره به افزایش کمی و کیفی محصولات درسال آینده گفت:

سال ۹۷ نقطه عطفی در تاریخ خودروسازی سایپا به لحاظ تنوع محصول در ابعاد کمی و کیفی خواهد بود و شرکت سازه گستر مشارکت عظیم قطعه سازان را می طلبد بدین منظورتمام توان خویش را بکار خواهیم بست تا از حداکثر توان زنجیره تامین استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد:

تقویت و استفاده از ظرفیت داخلی صنعت قطعه سازی ارتباط نزدیکی با رشد و توسعه صنعت خودرو خواهد داشت و درادامه این روند رضایت مشتریان ضامن بقای صنعت قطعه و خودروسازی کشورخواهد بود.

نائب رئیس هیئت مدیره گروه خودروسازی سایپا افزود:

در تمام دنیا به‌کارگیری تکنولوژی‌های روز و مدرن و همچنین افزایش کیفیت در صنعت قطعه‌سازی باعث پیشرفت‌های بی‌شماری شده است و باید صنعت قطعه سازی کشور با سرمایه‌گذاری جدید و انتقال دانش فنی تقویت شود تا بتواند در فرآیند داخلی سازی قطعات خودروهای جدید مشارکتی فعالانه داشته باشد.

نجفیان در پایان خاطرنشان کرد:

درحال حاضر بخش اعظم قطعات تولید داخل از جمله فولاد، مواد پلیمری که قابلیت تولید داخل را دارند، قطعات لاستیکی، شیشه و موارد بیشمار دیگر از زنجیره تامین داخلی تهیه می شود و گروه خودروسازی سایپا همواره اهتمام ویژه ای به  شعار اقتصاد مقاومتی داشته است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/02/598487_602.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/02/598487_602-150x150.jpgنویسندهقطعه سازان خودرواخبار,اخبار قطعه سازان,قطعه ساز,قطعه سازان خودروصنعت قطعه سازی هویت دهنده صنعت خودروسازی کشور است اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از 'ایران اکونومیست' ، به گزارش فراسو به نقل از سایپا نیوز؛ معصوم نجفیان با بیان مطلب فوق افزود: از آنجا که عرضه محصولات گروه خودرو سازی سایپا در بازار داخلی و حوزه صادرات نسبت به...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی