ضرورت توجه به سهم بالای قطعه سازان کوچک دراشتغال

ضرورت توجه به سهم بالای قطعه سازان کوچک دراشتغال

اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از “ایران اکونومیست” ، آرش محبی نژاد امروز دوشنبه در نخستین روز از دومین نمایشگاه بین المللی خودروی تهران  با اشاره به مطرح شدن موضوع ادغام قطعه سازان کشور افزود:

اینکه بنگاه های کوچک با هزینه های سربار ، هزینه های اداری- تشکیلاتی و هزینه های غیرمستقیم تولیدی بالا و همچنین هزینه های طراحی و توسعه و تحقیق در تیراژ بالا باید با هم تجمیع شوند، جای شک و شبهه نیست.
به گفته وی، اما آنچه مهم است چگونگی انجام این تجمیع و فراهم کردن زیرساخت های فرهنگی و همچنین بستر قانونی آن است.
پیشتر ‘منصور معظمی’ رئیس هیات عامل ایدرو اظهار کرده بود:

قطعه سازان ایرانی اگر بخواهند در صحنه جهانی حرفی برای گفتن داشته باشند، چاره ای جز تجمیع ندارند، زیرا مقیاس و اندازه آنها در حد صادراتی شدن نیست و باید با هم ادغام شوند تا قدرت رقابتشان افزایش یابد؛ در این زمینه طرحی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه شده است که مراحل ابتدایی کار خود را می گذراند.
دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور در ادامه خاطرنشان کرد:

نبود قوانین ضد انحصار در کشور بر پیچیدگی های این کار می افزاید و باید در این زمینه فکر اساسی داشت.
وی یادآوری کرد:

هرچند استراتژی ها از سوی حاکمیت نگاشته می شود و اگر بخواهند موضوعی را دیکته کنند، قطعه سازان نیز ناگزیر از تبعیت اند، اما قطعه سازان نیز می توانند در تدوین استراتژی های مناسب همکاری و همفکری داشته باشند.
محبی نژاد با اشاره به حرکت فضای خودروسازی کشور به سمت و سوی صرفه اقتصادی بیشتر، تاکید کرد:

باید هوشیار باشیم تا با پیشگیری از ایجاد رقابت در زنجیره تامین بین بنگاه های بزرگ و کوچک، مانع از حذف قطعه سازان کوچک و در نتیجه پتانسیل عظیمی از صنعت شویم، زیرا بنگاه های کوچک و متوسط درصد بالایی از اشتغال کشور را به دوش می کشند.
وی در پایان با اشاره به جلسات و قراردادهای متعدد بین قطعه سازان ایرانی با همتایان فرانسوی، تایوانی و هندی و آغاز همکاری ها در برخی موارد، یادآور شد:

این همکاری ها هرچند در مقیاس های کوچک، اما در مسیر اصلی سیاست های خودرویی و قطعه سازی کشور تعریف شده و مطابق نیاز بازار خودروی به پیش می رود.
این مقام صنفی تصریح کرد:

تزیینات داخلی، قطعات الکتریکی و الکترونیکی، انتقال دانش فنی در برخی حوزه های قطعات فلزی و انتقال دانش سیستم های مدیریتی از جمله موارد توافق شده با برخی قطعه سازان خارجی برای همکاری های مشترک است.
دومین نمایشگاه بین المللی خوردوی تهران روز گذشته با مشارکت ۴۸ شرکت داخلی و خارجی از ۱۶ کشور در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب گشایش یافت.
در این نمایشگاه شرکت های خودرویی از کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه، چین، هند، اتریش، کره جنوبی، ژاپن، ترکیه، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، تایوان و … در کنار شرکت ها و خودروسازان ایرانی به عرضه و ارائه تولیدات خود پرداخته اند.
این نمایشگاه در فضایی به وسعت ۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع از تا جمعه آینده – ۱۰ آذرماه- همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ پذیرای علاقه مندان است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/11/525291_526.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/11/525291_526-150x150.jpgنویسندهقطعه سازان خودرواخبار,اخبار خودرو,اخبار صنایع خودرو,پایگاه خبری قطعه سازان,قطعه سازیضرورت توجه به سهم بالای قطعه سازان کوچک دراشتغال اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از 'ایران اکونومیست' ، آرش محبی نژاد امروز دوشنبه در نخستین روز از دومین نمایشگاه بین المللی خودروی تهران  با اشاره به مطرح شدن موضوع ادغام قطعه سازان کشور افزود: اینکه بنگاه های کوچک با هزینه...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی