۹۵/۱۲/۲۲

طرح توسعه مس سونگون اجرایی می شود

محمدرضا نعمت زاده روز سه شنبه در جریان بازدید از مجتمع مس سونگون با تاکید بر اینکه کنسانتره تولیدی در این مجتمع نباید از استان آذربایجان شرقی خارج شود، گفت: بر اساس مطالعات جدیدی که در حال انجام است به نظر می رسد ذخیره معدن مس سونگون به بیش از ۲ برابر افزایش یابد.

پایگاه خبری قطعه سازان
وی با اشاره به اینکه ذخیره معدن مس سونگون پیش از این ۴۰۰میلیون تن برآورد شده بود، این معدن را یکی از معادن مهم کشور در استان آذربایجان شرقی اعلام کرد و گفت: با راه اندازی واحدهای جدید در قالب طرح توسعه این معدن و ظرفیت سازی برای صنایع پایین دستی، اشتغال و ارزش افزوده قابل توجهی در استان ایجاد می شود.

وزیر صنعت و معدن و تجارت را در این بازدید، علیرضا جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی، رحمانی قائم مقام وزیر و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران، علیزاده نماینده مردم شهرستان ورزقان در مجلس شورای اسلامی، مرادعلیزاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و اکبریان رئیس کمسیون مجلس شورای اسلامی و تعدادی دیگز از مسئولان استانی همراهی می کردند.

مجتمع مس سونگون ورزقان در ۱۳۰ کیلومتری شمال تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده است.

در این معدن سالانه بیش از ۳۰۰ هزار تن کنسانتره مس با عیار تقریبی ۳۰درصد تولید و به لحاظ نبود کارخانه های ذوب و پالایش کنسانتره مس به کشورهای مختلف صادر می شود.

در زمان حاضر بیش از ۵ هزار نفر در این مجتمع مشغول هستند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز به منظور افتتاح پروژه های مربوط به سال اقتصاد مقاومتی با ورود به فرودگاه بین المللی تبریز مستقیم راهی شهرستان ورزقان شد.
افتتاح چند طرح توسعه صنایع داروسازی، قطعه سازی خودرو و خط تولید بردهای الکترونیکی از جمله برنامه های سفر یکروزه وزیر صنعت، معدن و تجارت به آذربایجان شرقی است.

 

منبع: معدن نیوز

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/03/nemat1.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/03/nemat1-150x150.jpgpartsadminقطعه سازان خودرومتالورژیاخبار,پایگاه خبری قطعه سازان,خبرگزاری,خبرگزاری صنایع,خبرگزاری صنایع متالورژی,معدن,معدن مس۹۵/۱۲/۲۲ طرح توسعه مس سونگون اجرایی می شود محمدرضا نعمت زاده روز سه شنبه در جریان بازدید از مجتمع مس سونگون با تاکید بر اینکه کنسانتره تولیدی در این مجتمع نباید از استان آذربایجان شرقی خارج شود، گفت: بر اساس مطالعات جدیدی که در حال انجام است به نظر می رسد...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی