طلبکاری و تامین مواد اولیه، عمده مشکلات قطعه‌سازان استان مرکزی

طلبکاری و تامین مواد اولیه، عمده مشکلات قطعه‌سازان استان مرکزی

اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: مطالبات واحدهای تولیدی قطعه‌ساز از شرکت‌های خودروساز و تامین مواد اولیه به مشکلات عمده این صنف بدل شده است.

 سعید فرخی در حاشیه افتتاح نهمین نمایشگاه تخصصی خودرو، قطعات یدکی، نیرو محرکه و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی غرب کشور در جمع خبرنگاران با افزود:

استان مرکزی در سطح کشور یکی از استان‌های موثر و مهم در حوزه کمک به صنعت خودرو خاصه در امر قطعه‌سازی است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری چنین نمایشگاهی فرصتی برای عرضه فعالیت‌ها، دستاوردها، توانمندی‌ها و جذب بازارهای داخلی و جهانی است، تصریح کرد: در حال حاضر چند واحد خودروسازی در شهرستان ساوه فعال است و برنامه‌ریزی شده تا تعدادی واحدهای خودروساز دیگر نیز در سطح استان مانند شهرستان خمین راه‌اندازی شود و همانطور که استان مرکزی قطبی در صنعت قطعه‌سازی در کشور است به قطب خودروسازی کشور تبدیل شود.

فرخی بیان کرد:

نهمین نمایشگاه تخصصی خودرو فضایی برای نمایش دستاوردها و توانمندی‌های استان است که این امر به رونق اقتصادی استان کمک شایانی می کند به همین دلیل برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در دستور کار قرار دارد.

وی برگزاری این نمایشگاه در شرایط کنونی اقتصادی را ارزشمند دانست چراکه عاملی در جهت جذب بازارهای جهانی و امیدواری تولیدکنندگان و مردم خواهد بود و گفت:

این نمایشگاه نشان می‌دهد که صنعت همچنان در استان و کشور پررونق است و رونق بیشتری نیز خواهد داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی مشکل عمده قطعه‌سازان استان مرکزی را در بحث تامین مواد اولیه و مطالبات از شرکت‌های خودروساز دانست و بیان کرد:

در بحث تامین مواد اولیه مباحث تحریم اثرگذار بوده، اما راهکارهایی در این راستا تدوین شده است، اما باید خودروسازان نسبت به پرداخت مطالبات خود به شرکت‌های قطعه‌ساز اقدام کنند چراکه اگر این امر محقق نشود مشکلات بیشتری به قطعه‌سازان تحمیل می‌شود.

فرخی اضافه کرد:

تلاش می‌شود که با تامین منابع مالی لازم، گردش مالی واحدهای تولیدی انجام گیرد.

اگر این امر محقق شود توانمندی استان مرکزی در عرصه صنعت قطعه‌سازی به نمایش درمی‌آید و این امر به تبدیل شدن استان به قطب خودروسازی کشور کمک می‌کند.

نهمین نمایشگاه تخصصی خودرو، قطعات یدکی، نیرو محرکه و صنایع وابسته با حضور شرکت‌های بزرگ خودروسازی کشور و تولیدکنندگان قطعات یدکی از استان‌هایی همچون استان تهران، قزوین، مازندران، آذربایجان شرقی، اصفهان و …  در فضای سرپوشیده به وسعت هفت هزار مترمربع در سالن‌های پارس و پردیس نمایشگاه‌های بین‌المللی غرب کشور افتتاح شد .

این نمایشگاه از ۲۵ تا ۲۸ دی ماه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ پذیرای بازدید علاقمندان خواهد بود.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2019/01/57754367.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2019/01/57754367-150x150.jpgنویسندهقطعه سازان خودرواخبار,اخبار قطعه سازان,قطعه سازان,قطعه سازان خودروطلبکاری و تامین مواد اولیه، عمده مشکلات قطعه‌سازان استان مرکزی اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: مطالبات واحدهای تولیدی قطعه‌ساز از شرکت‌های خودروساز و تامین مواد اولیه به مشکلات عمده این صنف بدل شده است.  سعید فرخی...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star