فراهم بودن زمینه حضور جدی صنعت خودرو در شهرک‌های صنعتی قم

فراهم بودن زمینه حضور جدی صنعت خودرو در شهرک‌های صنعتی قم

اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از “خبرگزاری ایسنا”، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم، حضور جدی صنعت خودرو در استان را سبب توسعه و رونق صنایع کوچک بخصوص قطعه سازی ارزیابی کرد.

 منطقه قم به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‎های صنعتی استان قم، امیر طیبی‌نژاد در نشست تخصصی مدیران استان با نمایندگان کشورهای خارجی فعال در حوزه صنعت خودرو، اظهارداشت:

در حال حاضر تمام زیرساخت‌ها و زمینه‌های مورد نیاز حضور  جدی فعالان صنعت خودرو در شهرک‌های صنعتی استان قم فراهم شده است.

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های موجود استان تاکید کرد:

حضور نیروهای متخصص فنی و دانشگاهی، نیروی کار، قطعه سازان توانمند و فعال در شهرک‌های صنعتی، تامین آب، برق، گاز، راه دسترسی، نزدیکی به تهران بعنوان پایتخت کشور، نزدیکی به دو منطقه فرودگاهی و از همه مهمتر نگاه مدیریتی حاکم بر استان، شرایطی ایده آل را برای راه اندازی واحد صنعتی تولید خودرو متصور کرده است.

طیبی‌نژاد تصریح کرد:

خوشبختانه با تدوین قوانین مناسب توسط اداره کل گمرکات، امکان ایجاد انبارهای مواد اولیه تحت نظارت گمرکات نیز در واحدهای صنعتی فراهم شده است که می‌توان از توقف و نگهداری طولانی مدت کالا در بنادر کشور جلو گیری کرد؛ این امر می تواند تسهیل‌کننده و کاهش‌دهنده هزینه‌های تمام شده کالا را فراهم سازد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم در ادامه به سیاست‌های راهبردی سازمان صنایع کوچک وشهرک‌های صنعتی ایران در بخش رونق تولید و اشتغال، اشاره کرد و گفت:

مجموعه شرکت شهرک‌های صنعتی قم تمام ظرفیت‌های نیروی انسانی، زیرساختی و مالی خود را در خدمت‌رسانی به فعالان حوزه تولید و اشتغال استان بسیج کرده است و دست یاری سایر بخشهای خدمت رسان استان به صنعت را به گرمی می‌فشارد.

سرمایه‌گذار طرف ژاپنی نیز در این دیدار با ابراز رضایت از شرایط و زیرساختهای موجود در شهرک‌های صنعتی قم، گفت:

بازار ایران از ابعاد مختلف برای کشور ما دارای اهمیت است و در شرایط فعلی بدنبال حضور برای تولید کالا در ایران هستیم.

وی افزود:

در ارزیابی‌های صورت گرفته مشخص شد اقتصاد و صنعت ایران بشدت در حال توسعه است و ما امیدواریم بتوانیم حضور جدی و خوبی را در ایران داشته باشیم.

وی یکی از نیازهای سرمایه گذاری کشور خود در استان را وجود و تامین نیروی انسانی متخصص فنی-دانشگاهی و نیروی کارساده دانست و ابراز امیدواری کرد از پتانسیل دانشگاه‌ها و مراکز صنعتی موجود این بخش در استان قم برای ایجاد اشتغال و تامین نیروی مورد نیاز بهره‌ ببرند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/11/57590792.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/11/57590792-150x150.jpgنویسندهقطعه سازان خودرواخبار,اخبار صنعت خودرو,اخبار قطعه سازان,قطعات خودرو,قطعه سازان خودروفراهم بودن زمینه حضور جدی صنعت خودرو در شهرک‌های صنعتی قم اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از 'خبرگزاری ایسنا'، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم، حضور جدی صنعت خودرو در استان را سبب توسعه و رونق صنایع کوچک بخصوص قطعه سازی ارزیابی کرد.  منطقه قم به نقل از روابط عمومی شرکت...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی