فعالیت هزار واحد صنعتی در سیستان و بلوچستان

فعالیت هزار واحد صنعتی در سیستان و بلوچستان

‌اخبار صنعت و معدن به نقل از “خبرگزاری ایسنا”، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت:

در استان هزار و ۱۱۹ واحد صنعتی و معدنی فعال وجود دارد که در مجموع با ۱۰ هزار و ۴۲۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری توانسته‌اند برای بیش از ۲۳ هزار نفر اشتغال ایجاد کنند که اغلب این واحدها در حوزه‌های سیمان، سوله و انواع سازه‌های فلزی، انواع بیسکویت و دیگر محصولات آردی و تولید انواع نوشابه گازدار غیرالکلی فعالیت دارند.

 ‌نادر میرشکار افزود:

علاوه بر این واحد ها در حوزه های مختلفی از قبیل سیمان، فولاد، مس، کاشی، پنل پلی اورتان، سردخانه، آجر ماشینی، پودر شوینده، مواد غذایی و پروفیل آلومینیوم در دست اجراست که در مجموع بالغ بر ۲۸ هزار و ۸۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری به همراه داشته است و می‌تواند برای بیش از ۱۹ هزار نفر اشتغال ایجاد کند.

به گفته وی، رونق این واحدها می تواند سبب ایجاد اشتغال پایدار و تحول اقتصادی در استان شود که در این باره اقدام‌هایی انجام شده است و واحدهای مختلفی در حوزه های متعدد مشغول فعالیت هستند و توانسته‌اند حداقل نیاز استان به برخی مواد را تامین کنند‌‌.

رئیس سازمان صنعت و معدن استان خاطرنشان کرد:

با توجه به شرایط کنونی، مشکلاتی برای واحدهای تولیدی در کشور ایجاد شده است که استان هم از آن مستثنی نیست، طی سال های گذشته با تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اقدام های مختلفی در این باره انجام شد، این اقدام‌ها حضور بیشتر واحدهای تولیدی در ستاد را به همراه داشت.

وی افزود:

سال گذشته کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ۳۵ جلسه تشکیل داد که حاصل آن ۳۲۷ مصوبه برای رفع مشکل واحد های تولیدی بود و از این تعداد ۱۶۶ مصوبه اجرا شد و ۱۵۹ مصوبه در دست اجراست و فقط دو مصوبه به دلایلی اجرا نشده است.

میرشکار گفت:

سال گذشته ۲۷۷ واحد تولیدی مشکل دار برای بررسی در ستاد تسهیل ثبت نام کردند که مشکلات ۲۶۰ واحد طرح و تشکیل پرونده شد و اقدام‌هایی برای رفع مشکل آن‌ها انجام شد، از میان آن‌ها ۱۸۸ واحد برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند و در مجموع به ۶۰ واحد تولیدی بیش از ۵۲۲ هزار و ۵۴۳ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شد‌.

وی تصریح کرد:

طی سال های گذشته واحدهایی به دلایل مختلف تعطیل شدند و راکد ماندند که سال گذشته با سرمایه گذاری بیش از ۴۳ هزار و ۴۸۹ میلیون ریالی ۱۱ واحد صنعتی راکد مجدد احیا شد که برای ۴۶۶ نفر اشتغال به همراه داشت، این در حالی است که علاوه بر آن ۷۳ واحد صنعتی با سرمایه گذاری یک میلیون و ۱۴۳ هزار و ۷۵۴ میلیون ریالی به بهره برداری رسید و برای هزار و ۸۹۷ نفر اشتغال ایجاد شد.

میرشکار گفت:

برای توسعه صنعت، معدن و تجارت در استان باید اقدام‌های مناسبی انجام شود که ارائه تسهیلات با نرخ بهره پایین به واحدهای صنفی تولیدی، برخورداری از مزایای معافیت مالیاتی برای صنوف تولیدی فعال، تخصیص منابع هدفمندی یارانه‌ها به صنعت و تولید، تامین تسهیلات کم بهره برای واحدهای تولیدی و پیگیری ایجاد منطقه آزاد سیستان از این دسته است.

وی ادامه داد:

ادامه سرمایه گذاری شرکت‌های بزرگ توسعه‌ای صنعتی و معدنی در استان به منظور ایجاد اشتغال به همراه در نظر گرفتن سرمایه در گردش برای واحدهای معدنی و اختصاص نقدینگی به منظور نوسازی ماشین آلات و تجهیزات معدنی در کنار افزایش تعرفه گمرکی به منظور ورود سنگ‌های ساختمانی هم نقش مهمی دارد.

وی گفت:

به نظر می‌رسد برای توسعه و رونق تولیدات ملی ابتدا باید مشکلات واحدهای تولیدی فعال رفع شود و سپس از تولید‌کنندگان انتظار ایجاد کالاهای مرغوبی را داشت، اما آنچه که عرق پیشانی صنعت‌گران نشان می‌دهد تلاش مضاعف کارگران برای سرعت بخشیدن به چرغ اقتصاد و تولیدات داخلی است.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/08/57723228.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/08/57723228-150x132.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت,صنعت و معدنفعالیت هزار واحد صنعتی در سیستان و بلوچستان ‌اخبار صنعت و معدن به نقل از 'خبرگزاری ایسنا'، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در استان هزار و ۱۱۹ واحد صنعتی و معدنی فعال وجود دارد که در مجموع با ۱۰ هزار و ۴۲۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star