قطعه سازان ایرانی برای تامین قطعات رنو اعلام آمادگی کردند

قطعه سازان ایرانی برای تامین قطعات رنو اعلام آمادگی کردند

اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از “ایران اکونومیست” ، چند روز پیش مدیرعامل سایپا درباره تکلیف خودروهای ساندرو پیش فروش شده با توجه به تعلیق فعالیت های رنو در ایران گفت:

اکنون تعهدات شرکت به مشتریان بیش از قطعات منفصل (سی.کی.دی) موجود در انبارهاست.
«محمدرضا سروش» تاکید کرد برای حفظ منافع مشتریان طرحی را برای تامین قطعات ساندرو پیش بینی کرده ایم اما هنوز این طرح به جمع بندی نرسیده است و اگر به نتیجه نرسیم خودروهای دیگر را جایگزین این محصول می کنیم.
به گفته وی، همه ثبت نام‌های ساندرو مربوط به پیش از اردیبهشت ۱۳۹۷ است.
در این پیوند، رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور اعلام کرد قطعه سازان ایرانی قادر به تامین قطعات مورد نیازند.
«محمدرضا نجفی منش»  یادآوری کرد:

شرکت رنو به طور موقت از ایران خارج شده و حتی نیمی از نیروهای خود را در ایران نگه داشته است و از بقیه کارکنان خود در سایر سایت های تولید رنو در جهان استفاده می کند.
وی افزود:

تهدید پیش آمده از تحریم ها و تعلیق فعالیت های رنو در ایران، در حقیقت یک فرصت برای صنعت قطعه سازی کشور است و در این زمینه پیشنهاد خود را درباره تامین قطعات خودروهایی نظیر ساندرو و ال ۹۰ اعلام کرده ایم.
این مقام صنفی به تجربه مشابهی در دهه ۷۰ و ساخت قطعات پیکان ۱۶۰۰ اشاره کرد و گفت:

در آن زمان که نقشه راه و امکانات لازم را نداشتیم، کار راحت نبود و بر پایه سعی و خطا پیش رفتیم اما در نهایت «توانستیم».
وی تاکید کرد امروز در مقایسه با دهه ۷۰ از معلومات و اطلاعات بیشتری برخوردار بوده، بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد دانش بنیان داریم و بیش از یک هزار و ۵۰۰ واحد قطعه سازی در کشور فعالیت می کنند.
نجفی منش اعلام آمادگی کرد اگر گروه سایپا موافقت کند، قطعه سازان و واحدهای دانش بنیان به ارائه پیشنهادهای خود بپردازند تا به داخلی سازی قطعات کمک شود.
وی گفت:

از آنجا که رنو ناخواسته و از روی اجبار از ایران خارج شده است، مشکلی بابت برند رنو نیز پیش نمی آید.
امروز شرکت پارس خودرو اعلام کرد مشتریانی که قصد تبدیل خودروهای ثبت نامی خود را دارند از اول آذرماه می توانند برای جایگزینی تعهدات انواع ساندرو با ۲ دستگاه خودرو- یک دستگاه از گروه پراید (۱۳۱/۱۵۱) و یک دستگاه از گروه تیبا (تیبا/ تیبا۲/ ساینا)- اقدام کنند.
موعد تحویل یک دستگاه بهمن ۱۳۹۷ به بعد با قیمت زمان تحویل محصول رنو و یک دستگاه آذر ۱۳۹۸ با قیمت روز است.
همچنین می توان خودروهای ال ۹۰ و پارس تندر را با یک دستگاه خودرو از گروه پراید یا تیبا با موعد تحویل بهمن ۱۳۹۷ به بعد تعویض کرد.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/12/811631_482.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/12/811631_482-150x150.jpgنویسندهقطعه سازان خودرواخبار,اخبار قطعه سازان,قطعه سازان,قطعه سازان خودروقطعه سازان ایرانی برای تامین قطعات رنو اعلام آمادگی کردند اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از 'ایران اکونومیست' ، چند روز پیش مدیرعامل سایپا درباره تکلیف خودروهای ساندرو پیش فروش شده با توجه به تعلیق فعالیت های رنو در ایران گفت: اکنون تعهدات شرکت به مشتریان بیش از قطعات منفصل...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star