قیمت خودرو در مشهد همچنان رو به کاهش است

اخبار خودرو سازان به نقل از “ایران اکونومیست” ، حمیدرضا حیدری، افزود:
افرادی که طی چند ماه اخیر متاثر از هیجانات بازار در پی کسب سود بیشتر اقدام به خرید بیش از نیاز به خودرو کرده اند در شرایط کنونی متضرر شده اند.
وی ادامه داد:
وقتی یک کالای مصرفی مانند خودرو تبدیل به کالای سرمایه ای برای مردم می شود افزایش یا کاهش نرخ آن اثرگذار است لذا در شرایط رکود فعلی بازار و افت قیمت خودرو افرادی که پیش از این خودرو خریده اند تا بفروشند و سود ببرند متضرر گرده اند.
رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو مشهد گفت:
معاملات خودرو در بازار این شهر رکودی پایدار داشته بطوری که از ابتدای امسال تاکنون ۱۵ درصد از نمایشگاهداران خودرو جواز کسب خود را باطل کرده اند.
هم اینک نیز بازار خودرو در مشهد راکد است.
وی افزود:
دلیل اصلی این رکود نیز بی ثباتی بازار و فقدان اطمینان مردم نسبت به اقدام برای خرید یا فروش خودرو است.
تداوم کاهش قیمت دلار هم بر روی نرخ خودروی خارجی اثرگذار است.
به دلیل جو روانی بازار، خودروهای ساخت داخل نیز از این وضعیت بی نصیب نیستند.
او ادامه داد:
فعالیت سایتهای و کانالهای فضای مجازی نیز که دست اندرکار فروش خودرو نو یا مستعمل به قیمتهای کارشناسی نشده هستند مردم را سرگردان کرده اند.
در این شرایط مردم اطلاعات خود را در مورد قیمت خودرو از پایگاههای معتبر دریافت نمی کنند و این مسئله باعث می شود که یک خودرو را با چند قیمت در بازار مشاهده نموده و در خرید یا فروش آن سرگردان بمانند.
۷۰۰ نمایشگاه و فروشنده دارای جواز کسب خودرو در کلانشهر سه و نیمی میلیون نفری مشهد فعالیت دارند.
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/10/781578_842.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/10/781578_842-150x150.jpgنویسندهخودرو سازاناخبار,اخبار خودرو,اخبار صنایع خودرو,صنعت خودرو سازیقیمت خودرو در مشهد همچنان رو به کاهش است اخبار خودرو سازان به نقل از 'ایران اکونومیست' ، حمیدرضا حیدری، افزود: افرادی که طی چند ماه اخیر متاثر از هیجانات بازار در پی کسب سود بیشتر اقدام به خرید بیش از نیاز به خودرو کرده اند در شرایط کنونی متضرر شده...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star