۹۵/۱۲/۲۲

لزوم سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی در صنعت قطعه

امروز تجهیزات و ماشین‌آلات کنونی صنعت قطعه برای تولید قطعات خودروهای جدید فرسوده بوده و عمر بیشتر آنها بالای ۲۰ سال است.

آخرین اخبار و مقالات صنایع متالورژی
برای نوسازی و ورود ماشین‌آلات پیشرفته و نوین تولید، این صنعت نیازمند سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی در این بخش هستیم و در راستای سرمایه‌گذاری در زمینه ورود ماشین‌آلات پیشرفته تولید صنعت قطعه ضروری است بانک‌ها با قطعه‌سازان همکاری لازم را داشته باشند و به‌وسیله ارائه تسهیلات با سود تک‌رقمی و بازپرداخت ۱۰ ساله از تولیدکنندگان داخلی حمایت کنند چراکه با سودهای ۱۵ و ۱۸درصدی نمی‌توان سرمایه‌گذاری در این صنعت را محقق کرد. متاسفانه سرمایه‌گذاران خارجی تمایلی به همکاری با قطعه‌سازان ایرانی ندارند بنابراین نبود تجهیزات و زیرساخت‌های کافی تولید از دلایل اصلی این امر است.

————————————————————————————————————-

                                                برترین تولید کنندگان قطعات اصلی موتور خودرو در ایران

————————————————————————————————————–
در این شرایط برقراری ارتباط و سرمایه‌گذاری مشترک بین طرف ایرانی و خارجی می‌تواند راهی برای خروج از وضعیت کنونی تولید در صنعت قطعه باشد و با تحقق آن دستیابی این صنعت به بازارهای جهانی ممکن شود.
نوسازی و ورود تجهیزات نوین تولید نیز باید در دستور کار دولت قرار گیرد و برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی بانک‌ها ملزم به ارائه تسهیلات و سرمایه‌گذاری شوند در غیراین صورت رویه کنونی تولید در این صنعت ادامه‌دار خواهد بود.
علاوه بر لزوم سرمایه‌گذاری در صنعت قطعه باید فضای کسب‌وکار این صنعت در کشور فراهم شود تا طرف خارجی ترغیب به همکاری با قطعه‌سازان داخلی شود.

اما برخی معضلات دیگر همچون قاچاق قطعه از موانع جدی پیشرفت و توسعه قطعه‌سازان داخلی است چراکه افزایش تعرفه‌های وارداتی نتوانسته مانع ورود این قطعات به کشور شود بنابراین امیدواریم مسئولان نظارتی برای حمایت از قطعه‌سازان داخلی با ارائه راهکارهایی همچون اختصاص کد رهگیری و کد شناسایی قطعات از ورود این کالاهای قاچاقی به کشور جلوگیری کنند.

 

منبع: ایران متالورژی

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2016/12/ghete-1_98-1024x724.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2016/12/ghete-1_98-150x150.jpgpartsadminقطعه سازان خودرومتالورژیاخبار,پوست خارجی,خبرگزاری,خبرگزاری صنایع,خبرگزاری صنایع متالورژی,قطعه سازی,معدن۹۵/۱۲/۲۲ لزوم سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی در صنعت قطعه امروز تجهیزات و ماشین‌آلات کنونی صنعت قطعه برای تولید قطعات خودروهای جدید فرسوده بوده و عمر بیشتر آنها بالای ۲۰ سال است. برای نوسازی و ورود ماشین‌آلات پیشرفته و نوین تولید، این صنعت نیازمند سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی در این بخش...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی