ژاپن خواستار معافیت از تعرفه بر آلومینیوم و فولاد وارداتی آمریکا شد

ژاپن خواستار معافیت از تعرفه بر آلومینیوم و فولاد وارداتی آمریکا شد

اخبار متالوژی به نقل از “ایران اکونومیست” ، از تلویزیون ژاپن، ‘هیروشیگه سکو’ در ملاقاتی که روز گذشته در بروکسل بلژیک با ‘رابرت لایتهایزر’ نماینده تجاری ایالات متحده آمریکا داشت، درخواست یاد شده را مطرح نمود.
سکو در کنفرانس خبری که پس از این ملاقات برگزار شد، اظهار داشت در این نشست همراه با اتحادیه اروپا به ‘لایتهایزر’ گفته اند وضع این تعرفه ها مایه تاسف است چراکه احتمال دارد تاثیری منفی بر کل اقتصاد جهان برجا بگذارد.
سکو در ادامه عنوان داشت به لایتهایزر همچنین گفته است فولاد و آلومینیوم تولید شده در ژاپن که هم پیمان ایالات متحده آمریکا است بر امنیت ملی آن کشور هیچ تاثیری منفی نخواهند داشت.
وی افزود این مواد به صنایع آمریکا و نیز اشتغال در آن کشور کمک می کنند.
وزیر بازرگانی ژاپن همچنین گفت لایتهایزر پاسخ مشخصی ارائه نداده است.
‘دونالد ترامپ’ رییس جمهور آمریکا روز پنجشنبه طرح اعمال یک تعرفه ۲۵ درصدی بر فولاد و ۱۰ درصدی بر آلومینیوم را تصویب کرد این تعرفه ها از روز بیست و سوم ماه مارس اجرا خواهند شد.
ترامپ اصرار می ورزد که تولید بیش از حد این فلزات توسط چین سبب کاهش بهای جهانی آنها شده است و دیگر اینکه این تعرفه ها برای امنیت ملی ضروری است.
پس از فشار متحدان آمریکا بر این کشور، واشنگتن به دنبال راهی برای کاهش معافیت های بیشتر از این تعرفه ها است.
قبلا مکزیک و کانادا از این تعرفه ها معاف شده بودند و دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا گفته است ممکن است استرالیا نیز مشمول اقدام آمریکا برای اعمال تعرفه سنگین بر واردات فولاد و آلومینیوم آمریکا نشود.
کره جنوبی و اتحادیه اروپا نیز خواستار معافیت این دو کشور از اعمال این تعرفه ها شده اند.
وزیر بازرگانی چین هم امروز با اشاره به مخالفت کشورش با افزایش تعرفه های فولاد و آلومینیوم توسط آمریکا گفته بود جنگ تجاری با آمریکا به بحران در اقتصاد جهانی منجر می شود و رشد جهانی را مختل می کند.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/03/608514_247.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/03/608514_247-150x150.jpgنویسندهمتالورژیآلمینیوم,اخبار,اخبار صنعت و معدن,فولاد,متالورژیژاپن خواستار معافیت از تعرفه بر آلومینیوم و فولاد وارداتی آمریکا شد اخبار متالوژی به نقل از 'ایران اکونومیست' ، از تلویزیون ژاپن، 'هیروشیگه سکو' در ملاقاتی که روز گذشته در بروکسل بلژیک با 'رابرت لایتهایزر' نماینده تجاری ایالات متحده آمریکا داشت، درخواست یاد شده را مطرح نمود. سکو در کنفرانس...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star