فروش نخستین عرضه آلمینیوم پس از تأخیر یک‌ ماهه/ معامله ۳۵۰۰ تن‌ شمش آلمینیوم

اخبار متالوژی به نقل از “خبرگزاری تسنیم” ، عرضه آلمینیوم در بورس کالا پس از توقف یک ماهه به دلیل تغییر فرمول قیمت‌گذاری و موافق نبودن آنها با این اقدام ، امروز از سر گرفته شد.

با توجه به اینکه در مورد مس نیز این مشکل وجود داشت ولی از هفته گذشته تکلیف مس مشخص و عرضه‌ها مجدد شورع شد اما برای آلمینیوم جلسات ادامه داشت تا اینکه عرضه‌کنندگان با اضافه شدند ۱٫۰۵ درصد به فرمول قیمت گذاری فروش محصولات خود را در بورس کالا شروع کردند.

بر اساس این گزارش، پیش از تغییر فرمول قیمت‌گذازی آلمینیوم که بیش از یک ماه گذشته انجام شده قیمت گذاری آلمینیوم بر اساس نرخ‌های بورس شانگ‌های و ارز مبادله‌ای محاسبه می شد ولی پس از تغییر نرخ بورس لندن +۳۶۰ دلار(نرخ هر تن) × ارز مبادله‌ای را برای قیمت‌گذاری محاسبه کردند.


بیشتر بدانید:متالورژی چیست؟


نکته اینجا است که عرضه‌کنندگان و حتی برخی از مصرف کنندگان واقعی آلمینیوم و همچنین مس، به دلیل اینکه این نوع قیمت‌گذاری می‌تواند موجب رانت می‌شود و اینکه این ارقام با هزینه تولید همخوانی ندارد از ادامه عرضه در بورس کالا خودداری کردند.

پس از رایزنی‌ها انجام شده به فرمول مورد نظر عدد  ۱٫۰۵ اضافه شد تا فرمول نهایی توافق شده به نرخ بورس لندن +۳۶۰ دلار(نرخ هر تن) × ۱٫۰۵ درصد × ارز مبادله‌ای تغییر کند.

با شروع عرضه‌ آلمینیوم از امروز، دو شرکت ایرالکو و آلمینیوم هرمزگان به ترتیب ۳ هزار و ۵۰۰ تن شمش آلمینیوم را به قیمت ۶۳۲۰ تومان روی میز فروش قرار دادند که در جریان رقابت به قیمت ۶۹۵۲ تومان معامله شد.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/02/139109130000844.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/02/139109130000844-150x150.jpgنویسندهمتالورژیاخبار,اخبار صنعت و معدن,خبرگزاری صنایع متالورژی,متالورژیفروش نخستین عرضه آلمینیوم پس از تأخیر یک‌ ماهه/ معامله ۳۵۰۰ تن‌ شمش آلمینیوم اخبار متالوژی به نقل از 'خبرگزاری تسنیم' ، عرضه آلمینیوم در بورس کالا پس از توقف یک ماهه به دلیل تغییر فرمول قیمت‌گذاری و موافق نبودن آنها با این اقدام ، امروز از سر گرفته شد. با...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star