معدن سنگ آهن سنگان جزو ۱۰ معدن بزرگ دنیا خواهد شد

اخبار صنعت و معدن به نقل از “خبرگزاری ایسنا”، مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان خواف گفت:

معدن سنگ آهن سنگان به یکی از ۱۰ معدن بزرگ دنیا تبدیل خواهد شد.

 به نقل از روابط عمومی مجتمع سنگ آهن سنگان، دکتر مرتضی هاشم پور در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان خواف با اعلام این خبر اظهار کرد:

با توجه به اینکه منطقه سنگان گوشه‌ای از مناطق بزرگ اقتصادی در کشور به شمار می‌رود؛ امروزه که در بحث فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی به دنبال جایگزین هستیم مقام معظم رهبری یکی از بهترین جایگزین‌‎ها را در واقع فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی و اقتصاد معدنی دانستند.

وی عنوان کرد:

در حال حاضر کشور ما ۶۹ ماده معدنی، حدود ۲۷ میلیارد تن ذخایر کشف شده و ۵۷ میلیارد تن نیز ذخایر بالقوه وجود دارد که در واقع در میان ۱۵ قدرت معدنی جهان جای گرقته‌ایم و همچنین یکی از کشورهای بزرگ داده‌های معدنی نیز شناخته شده‌ایم.

هاشم پور با تاکید براینکه توجه به معدن و صنایع معدنی می‌تواند جایگاه ۱۵ گانه ایران را در دنیا تثبیت و تقویت کند، افزود:

با این وجود بیش از یک میلیارد تن ذخیره قطعی معدنی در منطقه سنگان وجود دارد و قابل استخراج است و البته با توجه به ذخیره زمین شناسی منطقه که ۱٫۵ میلیارد تن در کشور است، منجر به این امر شده که این منطقه رتبه اول را در کشور به خود اختصاص دهد.

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان ادامه داد:

تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار مترعملیات حفاری اکتشافی در معدن سنگان انجام شده که تا عمق ۱۲۰۰/۶۰ متر در یک گمانه اکتشافی بوده است که عمیق ترین گمانه اکتشافی در حوزه سنگ آهن در تاریخ معدنی ایران است.

هاشم پور خاطرنشان کرد:

به زودی و در فاصله سال ۹۸ ، سالیانه به ۴۰ میلیون تن سنگ نیاز داریم که ۱۲۰ میلیون تن باطله برداری دارد تا به کان سنگ دست پیدا کنیم و ۱۶۰ میلیون تن عملیات خاکی نیاز است.

بنابراین در این منطقه در سال آینده و سال‌های آتی بزرگترین عملیات خاکی ایران در این منطقه را شاهد خواهیم بود.

وی اضافه کرد:

پس از عملیات خاکی ۱۶۰میلیون تنی در سال‌های آینده معدن سنگان به یکی از ۱۰ معدن بزرگ دنیا تبدیل می‌شود.

در حال حاضر نیز آمار و ارقام نشان می‌دهد مجموع عملیات خاکی در یک نقطه معدنی در دنیا تنها ۱۰۰ میلیون تن است که در این منطقه به ۱۶۰ میلیون تن خواهد رسید.

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان خاطرنشان کرد:

در منطقه سنگان در سال آینده شاهد ۱٫۵ میلیارد دلار گردش مالی خواهیم بود که این امر در اقتصاد ایران تاثیرگذار بوده و نقش مهمی را نیز خواهد داشت.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/10/57679780.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/10/57679780-150x150.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت و معدن,معدنمعدن سنگ آهن سنگان جزو ۱۰ معدن بزرگ دنیا خواهد شد اخبار صنعت و معدن به نقل از 'خبرگزاری ایسنا'، مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان خواف گفت: معدن سنگ آهن سنگان به یکی از ۱۰ معدن بزرگ دنیا تبدیل خواهد شد.  به نقل از روابط عمومی مجتمع سنگ آهن سنگان، دکتر مرتضی...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star